مستند پرتره‌ چهره‌های برجسته هنری کشور روی آنتن می‌رود

 

شبکه مستند سیما در اولین قسمت از مستندهای پرتره چهره‌های فرهنگی هنری کشور «ابوایست» که روایتی از زندگی هنری و شخصی مجید انتظامی است را روی آنتن می‌برد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه مستند سیما باکس ویژه مستند پرتره از چهره‌های برجسته فرهنگی هنری کشورمان را در جدول پخش خود قرار داده است.

در این باکس ویژه که هر هفته یکشنبه‌ها ساعت 21 روی آنتن می‌رود مستند پرتره شخصیت‌های برجسته کشور و نام‌آوران عرصه فرهنگ و هنر پخش می‌شود. در اولین قسمت، مستند «ابوایست» به کارگردانی امیرصادق محمدی پخش می‌شود. 

مستند «ابوایست» روایتی از زندگی هنری و شخصی مجید انتظامی آهنگساز و نوازنده معاصر کشور است. واژه «اُبوایست» به معنی نوازنده ساز «اُبوا»، از سازهای تخصصی این هنرمند است و نام مستند بر همین اساس انتخاب شده است.

مجید انتظامی از آهنگسازان و نوازندگان برجسته سینمای ایران است. او با دریافت 4 سیمرغ بلورین برای فیلم‌های «بای‌سیکل ران»، «روز واقعه»، «آژانس شیشه‌ای» و «دیوانه‌ای از قفس پرید» برنده بیشترین سیمرغ بلورین در بخش بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر است.

در کارنامه هنری این هنرمند معاصر، بیش از 80 اثر موسیقی فیلم، آلبوم موسیقی، سمفونی و ... دیده می‌شود. در سال 1389، او به عنوان چهره ماندگار در هشتمین همایش «چهره ماندگار کشور» شناخته شد و در سال 1393 نیز به عنوان جهادگر عرصه فرهنگ و هنر، نشان افتخار دریافت کرد.

مستند ابوایست امشب ساعت 21:00 و بامداد فردا ساعت 2:00 روی آنتن می‌رود. 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها