سوگواره حضرت فاطمه (س) در شبکه مستند

 

شبکه مستند یکشنبه 28 دی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) مستندهای  «بانوی ایرانی»  و «ما سه نفر» را برای پخش آماده کرده است.

مستند «بانوی ایرانی» به  کارگردتنی زهرا شاهین فر و کارگردانی مهدی مطهر پرتره ای از بانو امین اولین مجتهد جهان اسلام است  و یکشنبه 28 دی ساعت 21 از شبکه مستند پخش می شود.
«بانوی ایرانی»  روایتی از زندگی بانو سیده نصرت‌بیگم امین مشهور به بانو امین فقیه، عارف، حکیم و مفسر قرآن مشهور اصفهانی است  که در دوران آشوب ایران در دوره قاجار به دنبال تحصیل در علوم دینی رفته و تبدیل به یکی از بزرگترین عالمان و عارفان زن شیعه می شود.
او با تأیید علماء و مراجع تقلید وقت  از جمله آیت‌الله العظمی حاج شیخ عبدالكریم حائری  یزدی (موسس حوزه علمیه قم)، آیت‌الله العظمی آقا سید محمدکاظم شیرازی، آیت‌الله ابراهیم حسینی شیرازی اصطهباناتی، آیت‌الله شیخ محمدرضا نجفی اصفهانی، حجةالاسلام والمسلمین حاج شیخ مرتضی مظاهری نجفی اصفهانی  و .. درجه اجتهاد گرفت. 
«بانو امین» از معدود زنان تاریخ است که با عمری زندگی عارفانه و تلاش برای تربیت نسلی فرهیخته و نگارش آثاری گرانقدر، بر تارک زنان جامعه اسلامی می درخشد.
این مستند یکشنبه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) از شبکه مستند پخش می شود و بازپخش آن روز بعد ساعت 9 خواهد بود. 
پاسداشت شهدای سلامت زابل 
مستند «ما سه نفر» به تهیه کنندگی ثریا فتحیان و کارگردانی مجتبی حیدری یادبودی از شهدای مدافع سلامت است و به زندگی سردار «غلامعلی کفاش» و سردار «صادق رئیسی»  از شهدای مدافع سلام زابل پرداخته است. 
سرهنگ پاسدار صادق رئیسی، معاون هماهنگ‌کننده بهداری قرارگاه قدس سپاه در جنوب شرق کشور، شامگاه دوشنبه، ۲۳ تیرماه در بیمارستان تخصصی نبی اکرم(ص) زاهدان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت، سردار سرتیپ پاسدار غلامعلی کفاش، جانشین مرکز بهداری قرارگاه قدس سپاه در جنوب شرق کشور نیز از جمله افرادی است که در حین خدمت به بیماران کرونایی به این ویروس مبتلا و پس از ۱۲ روز تحمل این بیماری با وجود تمام تلاش کادر سلامت نیمه شب یکشنبه، ۲۲ تیرماه به یاران شهیدش پیوست.
«ما سه نفر» یکشنبه ساعت 19 از شبکه مستند پخش و دوشنبه ساعت 10 بازپخش می شود.    

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها