نردبان

نردبان - 10

نردبان در فصل جدید، با رویکرد تا حدی متفاوت، بیشتر از گذشته نگاه جدی به فیلم مستند خواهند داشت. بخش نقد و تحلیل فیلم‌های مستند، هم‌سو با موضوع پرونده‌های مدنظر، گفت‌وگو با فیلم‌سازان و عکاسان مستند برجسته‌ی ایرانی و خارجی، معرفی مستندسازان، در کنار بسته‌های آموزشی (کارگاه تجربه) و نمایش آثار ارسالی در زمینه‌ی فیلم و عکس، از شاخصه‌های اصلی برنامه است.

استقبال ویژه شبکه مستند از روز ملی سینما در «نردبان»

ورنر هرتزوگ مهمانان ویژه روز سینما در تلویزیون

گفت‌وگوی ویژه «نردبان» با ارد عطارپور

روایت‌ اصغر فرهادی از ساخت «جدایی نادر از سیمین» در روز ملی سینما

کارگردان مشهور سینمای جهان از خاطرات خود در ایران می‌گوید

گفت‌وگویی داغ «نردبان» با برنده خرس نقره‌ای و جایزه کن در روز ملی سینما

این قسمت از برنامه نردبان که همزمان با روز ملی سینما روی آنتن می‌رود، ویژه برنامه رسانه ملی و شبکه مستند به این مناسبت است که در 80 دقیقه پخش می‌شود و ویژه برنامه‌های متنوعی را با حضور مستندسازان ایرانی و خارجی تدارک دیده است. 
در این قسمت، اردعطارپور کارگردان برجسته سینمای مستند، با حضور در برنامه نردبان از تجربه چند دهه مستندسازی خود می‌گوید و آرش اسحاقی دبیر انجمن صنفی کارگردانان و مستندسازان درد و دل‌های کارگردانان مستند را بیان کرده است. 
ورنر هرتزوگ، کارگردان بین‌المللی و شناخته شده سینمای جهان دیگر مهمان ویژه نردبان به مناسبت روز ملی سینمای است.  او در برابر دوربین نردبان آمده و در گفت‌وگو با حامد شکیبانیا از تجربیات مستندسازی خود و خاطرات حضورش در ایران سخن می‌گوید. این مستندساز آلمانی برای نخستین فیلم بلند خود با نام «نشانه‌های زندگی»، جایزه معتبر خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین را دریافت کرد و برای ساخت مستند «فیتزکارالدو» برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کن شد. 
در بخش دیگر برنامه،‌ وحید صداقت که این روزها مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» را روی پرده دارد، با حضور در نردبان روبه‌روی دوربین شبکه مستند نشسته است و فرزاد خوشدست، کارگردان مستند «خط باریک قرمز» از آخرین اخبار این فیلم مستند سخن گفته است. 
مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» در آستانه دهمین سال ساخت فیلم «جدایی نادر از سیمین» آماده نمایش شده و به زوایای پنهان این فیلم می‌پردازد؛ این اثر روایتی از مراحل ساخت و بازتاب‌های جهانی این فیلم است و تصاویری از پشت‌صحنه آن با روایت اصغر فرهادی و گفتگوهایی از مایک لی، ژان كلود كریر و ابراهیم گلستان را دربرمی‌گیرد. 
علاوه بر این، جمعی از مستندسازان کشور در ویدئوهایی این روز را تبریک گفتند؛ نسیم نجفی، مهدی نورمحمدی، صدیقه خدایی، مازیار مشتاق گوهری، مهدی قنواتی، رضا مجلسی و برهان احمدی روز ملی سینما را تبریک گفتند. 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها