معرفی شبکه مستند

شبکه مستند سیما، یک شبکه دیجیتال بیست و چهار ساعته و تخصصی با هدف تولید و پخش فیلم های مستند است. این شبکه از سال ۱۳۸۸ به شکل آزمایشی و از سال ۱۳۸۹به شکل رسمی کار خود را با تمرکز بر سینمای مستند آغاز کرده و از اواخر سال ۱۳۹۴ به طور همزمان مجهز به سیستم پخش SD و HD شده است.

این شبکه در صدد تبيين و ترويج بصيرت دینی، معرفی راههای ايجاد جامعه سالم، تبيين لزوم هويت ايراني اسلامی و ارائه تصویری واقعی از جامعه، با هدف اصلاح و نمایش ظرفیت های تاریخی، فرهنگی، قومی و مذهبی اقصی نقاط میهن اسلامی مان می باشد.

شبکه مستند علاوه بر پیگیری اهداف فوق الذکر بر آن است تا به عنوان یک شبکه تخصصی و پایگاه فیلم های مستند و مستند سازان، زمینه سازماندهی، آموزش و گسترش فرهنگ مستندسازی و حمایت از فیلم سازان عرصه مستند را در کشور فراهم آورد.

مستندهای گردشگری و مرجع بودن این شبکه در تولید و انتشار مستندهای این حوزه از دیگر ماموریت های شبکه مستند است که موفق شده در كنار فرهنگ سازی و رشد روحيه تحقيق و پژوهش در حوزه مستند، بخش سرگرمی و اطلاع رسانی را نیز تقويت نماید.

تلفن +9821۲۹۱۵۲۷۰۳
پیامک ۳۰۰۰۰۸۰
پست الکترونیکی mostanad[at]irib.ir or doctv.irib[at]gmail.com
ماهواره ماهواره ایرانست (بدر5)-فرکانس 11880 افقی نرخ 27500------ماهواره اینتلست 902 -فرکانس 11555عمودی نرخ 30000
کانال سروش https://sapp.ir/mostanad
آدرس پستی تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان نهم شرقی، پلاک 26
صندوق پستی 1998733551
پیامگیر صوتی 27869000

نظرها

 • شیران
  شیران

  آیا برنامه پرونده های مرموز از شبکه شما پخش خواهد شد؟

  سلام، خیر. ولی به بخش مربوطه درخواست شما ارائه شد تا در صورت امکان در دستور پخش قرار بگیرد. موفق باشید

 • رضا غلامی
  رضا غلامی

  سلام
  ممنون میشم اگه بهم بگید برنامه استارت قسمت 23 رو چگونه دانلود کنم . با تشکر

  سلام، این برنامه به دلیل رعایت حق پخش بارگزاری نمی شود. موفق باشید.

 • حسین

  با سلام
  شبکه مستند مخاطب خواص خود را دارد ( کمیت مناسب نسبت به سایر شبکه ها ) و برنامه هایی که از کمیت و کیفیت مناسبی برخوردار است و اکثر مستندات خارجی پخش شده علمی و حیات وحش علم و آگاهی مخاطب را افزایش میدهد..! که از این بابت از شما سپاس گذاریم.
  از آنجایی که هیچ کس و هیچ چیز کامل نیست الا خداوند که آفریدگار ماست . شما هم از این امر مستثناء نیستید.. !
  در مورد مستند تاریخی که پنجشنبه شبها در مورد جنگ اول و دوم پخش می کنید و سایر مستندات تاریخی شما نکته هایی را لازم دیدم که یاداوری کنم . امیدوارم اثر گذار باشد.
  اگر تاریخ را یک خط کش ۳۰ سانتیمتری در نظر بگیریم تمام میلیمتر و سامتیمتر آن است که خط کش را برای ما تعریف میکند نه اینکه سانتیمترهای ۵ تا ۷ و ۱۷ تا ۲۱ آن. تاریخ هم به همین صورت است آنچه شما پخش می کنید تکه هایی از تاریخ است.
  درست است که نمی توان کل تاریخ را به صورت کامل نشان داد مساله مهم این است که تاریخی که خوانده می شود را چه کسی نوشته و تا چه حد می توان به نوشته های آن اعتماد کرد.
  آنچه شما در برنامه هایی تاریخی خود پخش می کنید کپی کور کورانه از دست خط کثیف و آغشته به خون تاریخ نویسان یهودی و صهیونیست که در جایی جایی تاریخ مظلوم نمایی کرده اند.
  شما آگاهانه یا نا آگاهانه ( انشاله که نا آگاهانه باشد ) مسیر اشغال فلسطین را در ذهن مردم هموار می کنید و به این کوچنشینان حقانیت می بخشید..
  از طرف هیتلر در طول جنگ بیش از ۶۰ بار تقاضایی صلح شده که متاسفانه از دید شما افتاده است بخاطر کپی برداری شما از آنهاست..
  حقیقت چنان روشن است که نور بیش از حد آن نمیگذارد ما تمام حقیقت را ببینیم..
  خداوند در قرآن میفرماید : وایی بر شما که آگاهانه ذهن دیگران را مسموم میکنید..
  تقاضا ایی که از شما اعضایی ضحمتکش شبکه مستند دارم تقاضایی زیادی نیست چون از امکانات کمی و کافیی لازم برخوردار هستید. اینکه مستندات تاریخی را سعیی کنید خود بسازید و از روی نوشته دیگران که دشمن قسم خورده ملت و نظام ایران عزیز هستند را چشم بسته پخش نکنید که این همان خواسته آنهاست.

  با تشکر بابت سایر برنامه هایی آموزنده شما. باشد که پایدار باشید .

  سلام، نظرات شما به بخش مربوطه اطلاع داده شد. ممنون که بیننده شبکه خودتان هستید.

 • هاشمی
  هاشمی

  سلام به شبکه مستند،از اینکه بزودی سری جدید ایرانگرد شروع میشه خیلی خوشحال شدم ،و از زحماتی که برای یه برنامه شیک و درخور شان ایرانی کشیدید تشکر ویژه دارم ،توفیقات روزافزون براتون آرزو دارم

  سلام، ممنون که بیننده شبکه مستند هستید.

 • سعیده عابدیان
  سعیده عابدیان

  سلام با تشکر از شبکه و برنامهای عالی و بینظرش ببخشید خواهش میکنم راهنماییم کنید مستند ده برادر رو دانلود کنم.

  سلام، فردای پخش روی سایت قرار خواهد گرفت. موفق باشید

 • ehsan
  ehsan

  سلام
  اول تشکر میکنم از شبکه خوبتون.ولی این چند وقت خیلی شبکتون افت کیفیت داشته.مستندهای تکراری زیاد پخش میکنید..روزهای دوشنبه مستند درباره کهکشان ساعت 16 پخش میکردید ولی قطع شد.چرا اینقدر مستندهای اینجوری و علمی کم پخش میکنید.مستند های که درباره کیهان هستند رو بیشتر پخش کنید
  یه چیز دیگه اینکه چرا توی اعلام برنامه های علمی و طبیعت فقط مینویسید "سینما مستند"و نام اون برنامه رو نمینویسید.لطفا نام برنامه و حداقل خلاصه ای از اون رو ذکر کنید.
  ممنون

  سلام، نظرات شما به بخش مربوطه ارسال شد. ممنون که با ما همراه هستید.

 • بهرام
  بهرام

  مجموعه سیر اختران از بینظیرترین مستندهاست .دست همه دست اندرکاران درد نکنه و خسته نباشید. به امید ادامه این روندهای نیک.. پیروز و پاینده باشید.بهرام دشتی

  سلام، ممنون که بیننده شبکه مستند هستید.

 • عاطفه سلطانی
  عاطفه سلطانی

  سلام . من دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و ارشد آموزش زبان هستم . در زمینه ترجمه فیلم و متون کار کردهام . می خواستم بدانم چه طور می توانم با شبکه مستند همکاری کنم

  سلام، شما می توانید با ایمیل واحد تولید به نشانی tolid_mostanad[at]irib.ir مکاتبه نمایید.

 • مارال
  مارال

  سلام میشه زمان پخش برنامه ی پرونده مستند رو اعلام کنید.

  سلام، ممنون که بیننده این برنامه هستید. ساعت پخش این برنامه یکشنبه ها ساعت 22:30 می باشد.

 • بهروز خزایی
  بهروز خزایی

  دمتون گرم . ما ازتون راضیم خدا از تون راضی باشه . آقا من پارسال بود که این مستند رو ساعت 1 شب از شبکه مستند دیدم . عالی بود . خواهشا دوباره پخش کنید یا روی سایت قرار بدید تا دانلودش کنیم . In Search Of The Perfect Human Diet

  سلام، ممنون که با ما همراه هستید نظر شما به بخش مربوطه ارسال شد.