چاپ کردن این صفحه

کتاب تاریخ سینمای مستند اریک بارنو

کتاب تاریخ سینمای مستند اریک بارنو

نویسنده کتاب پروفسور اریک بارنو که استاد بازنشسته دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه کلمبیا آمریکاست، چشم اندازهای پیدایش، تکامل و توسعه این نوع فیلم را از عصر لومیر تا دوره رواج مستندهای تلویزیونی تصویر می کند و در آن به جریان ها و جنبش های گوناگون مستندسازی در جهان می پردازد

 موضوع: سینمای مستند
نویسنده : اریک بارنو
مترجم : احمد ضابطی جهرمی
ناشر: سروش
قطع: رقعی
سال انتشار: ۱۳۹۳
تعداد صفحات: ۵۳۴

از آنجا که سینمای مستند دوره های متفاوتی را گذرانده و در کشورهای مختلف نما ساخته است، اریم بارنو نیز به طور رضایت بخشی به نهضت های مستندسازی در انگلستان، روسیه، آلمان، آمریکا، فرانسه، سوئد، هلند، ژاپن، کانادا، لهستان و کشورهای دیگر می پردازد.

نویسنده این کتاب با داشتن اطلاعات دست اول و دانش تالیفی نسبتا وسیع از سینمای مستند، دوره های تاریخی آن را با وقایع مهم اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پیوند می زند. به علت برخورداری از ویژگی های بالا، مطالعه این کتاب نه تنها برای مستندسازان و دانشجویان سینما و تلویزیون بلکه برای مورخان و پژوهندگانی که فیلم مستند برایشان منبع غنی اطلاعات و دانش است نیز مسلماً سودمند واقع خواهد شد.

یکی از ویژگی های بارز ترجمه کتاب این است که با توسعه و چاپ ادبیات و متون سینمای مستند در ایران ، به ویژه به منظور آشنایی بیشتر مستندسازان و مستند پژوهان کشورمان با تجربه ملل دیگر در فیلمسازی مستند، می توان شاهد تاثیر آن در کیفیت هنری و رونق تولیدی این نوع فیلم در میهن ما بود.

کتاب «تاریخ سینمای مستند» در پنج بخش ؛ نگاهی به عجایب، تصاویر در حال عمل، خشم و هیاهو، عدسی تیره و تار و وضوح دقیق به نگارش درآمده است که هر فصل به طور کامل خواننده را با دنیای سینمای مستند آشنا می سازد و مراحل تولید یک مستند خوب را به تصویر می کشد.

کلمات کلیدی:

موارد مرتبط

نظر

  • فاطمه شکیبازاده
    فاطمه شکیبازاده

    کتاب تاریخ نوین سینمای مستند هم نوشته خوبیه. توضیحاتشو اینجا می تونید بخونید
    http://wimdb.ir/Article/Details/36

    سلام، بله با شما موافقیم اولین کتابی هم که معرفی کردیم همین کتاب بود https://goo.gl/J3CBrj