هشدار و اطلاع رسانی فوریتی در خصوص رمز پویا

هشدار و اطلاع رسانی فوریتی در خصوص رمز پویا

طبق توصیه ی پلیس فتا و بانک مرکزی کشور کلیه هموطنان می بایست در اسرع وقت اقدام به تغییر رمز کارت بانکی و دریافت رمز پویای خود نمایند.

اقدام فوری به این توصیه کمک به پیشگیری از دسترسی سارقان بانکی به حساب شما می باشد.
این کلیپ از تولیدات پلیس فتای کشور است که برای آگاهی بخشی به صاحبان حساب، در بسترهای مجازی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ارائه شده است.

کاربران و شهروندان درهنگام استفاده از اینترنت برای پیشگیری از آسیب و تهدیدات فضای مجازی در خصوص اجباری بودن رمز دوم یکبار مصرف (پویا) در تراکنش‌های اینترنتی بانکی، به توصیه‌های این کلیپ توجه نمایید.

فیشینگ (Phishing)
به تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و ... از طریق جعل یک وب سایت، آدرس ایمیل و ... فیشینگ گفته می‌شود.
نحوه کار در فیشینگ: فیشینگ در عمل به صورت کپی دقیق گرافیکی یک وبگاه معتبر مانند درگاه بانک ها انجام می شود. در این روش فیشر اغلب با تبلیغات وسوسه انگیز خود طعمه را به سمت درگاه بانکی جعلی که خود طراحی کرده انتقال می دهد و قربانی با وارد کردن اطلاعات بانکی خود در این وبگاه جعلی عملا تمام اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشر قرار می دهد. «توجه، در سایت های فیشینگ در نهایت فرد نمی تواند عملیات بانکی خود را انجام دهد یا وارد ایمیل خود شود چرا که سایت جعلی می باشد!»
فیشینگ چیشت: به وبسایت های جعلی مشابه با وبسایت های اصلی که با هدف به دست آوردن اطلاعاتی مانند: اطلاعات حساب بانکی، رمز ایمیل و... طراحی شده اند فیشینگ می گویند.

اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا با ارائه مجموعه انیمیشن های پیشگیرانه، با هدف آگاه سازی و اطلاع رسانی به موقع به شهروندان محترم در راستای کاهش آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی در این حوزه گام بر می دارد لذا از شما مخاطبان محترم سایت شبکه مستند خواهشمندیم ضمن تماشای ویدیو آن را برای دوستان خود ارسال کنید و نشر دهید

 لینک کوتاه جهت نشر:

http://bit.ly/2sjb3wu

نظر دادن