«تنگه هرمز» روایتگر واقعیات زندگی مردمان جزایر جنوبی ایران است

کارگردان مستند «تنگه هرمز» که برای اولین در مجموعه «سینما حقیقت» شبکه مستند روی آنتن می رود، این مستند را روایتگر واقعیاتی از زندگی مردمان جزایر جنوبی ایران معرفی کرد که از حقوق اولیه خود دور نگه داشته شده و از سر اجبار به قاچاق روی آورده اند.

ادامه مطلب...
پرداختن به موضوع کتاب و کتابخوانی در «نماگرد»

سجاد گودرزی تهیه کننده «نماگرد» در گفتگو با روابط عمومی شبکه مستند سیما، درباره قسمت جدید این برنامه هفتگی شبکه مستند اظهار کرد: موضوع این قسمت از برنامه به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی و افتتاح نمایشگاه کتاب، درباره کتاب است و سعی می کنیم پاسخ این پرسش را پیدا کنیم که چرا ما ایرانی ها کتاب نمی خوانیم و از آن فاصله گرفته ایم؟!

از هند تا ایران؛ در جستجوی «راز اختران»

مستند «راز اختران» به کارگردانی مسعود سفلایی با مروری بر سابقه علم نجوم در ایران، ساخت رصدخانه مراغه توسط خواجه نصیرالدین طوسی و اهمیت این مکان در مجموعه «سینما حقیقت» شبکه مستند روی آنتن می رود.

«نردبان» این هفته در بندرکنگ تولید شده است

 الهام عادلی تهیه کننده و مجری «نردبان» با بیان اینکه«نردبان» این هفته در بندرکنگ تولید شده است گفت: « این هفته به سواحل خلیج نیلگون فارس رفته ایم و در جستجوی عکاسان و مستندسازان این خطه بوده ایم.» 

شوخی موضوع این قسمت «نماگرد» است

سجاد گودرزی تهیه کننده «نماگرد» در گفتگو با روابط عمومی شبکه مستند سیما، درباره قسمت جدید این برنامه هفتگی شبکه مستند اظهار کرد: موضوع این قسمت از برنامه درباره شوخی است و به این بهانه به بحث انتقادپذیری هم می پردازیم. «با هم بخندیم به هم نخندیم» شعار ما در این قسمت است.