خواستم شهر و ولایتم را با «تکاب سرزمین سیاحت» برای همه معرفی کنم

سیدعلیرضا رضویان تهیه کننده و کارگردان «تکاب سرزمین سیاحت» در گفتگو با روابط عمومی شبکه مستند سیما، درباره این تولید جدید شبکه مستند توضیح داد: چند وقتی بود که به دلایل مختلف از جمله ساخت مستند صنعتی مجبور بودم به شهرهای مختلف سفر کنم.گاهی هم با همکاران و دوستان صحبت از شهر و دیار هر کدام پیش می آمد و همه تعاریف خاصی از ولایتشان داشتند. اما توصیف من از ولایتم؛ تکاب، برای هیچ کس قابل لمس نبود . چون حتی اسمش را هم نشنیده بودند. حتی آنهایی که اطلاعات گردشگری بالایی داشتند نیز صرفا به واسطه تخت سلیمان، اسم تکاب به گوششان خورده بود. از این رو تصمیم گرفتم مستندی درباره شهرم بسازم.

ادامه مطلب...
ساخت «دامان شاهیجان» در روستایی با ارتفاع 1600 متر از سطح دریا

سلیمان خادمی تهیه کننده در گفتگو با روابط عمومی شبکه مستند سیما، درباره ساخت «دامان شاهیجان» تولید جدید شبکه مستند اظهار کرد: از آنجا که به طبیعت گردی بسیار علاقمندیم، همواره با زندگی مردمانی که در دل کوهستان، جنگل و به طور کلی در طبیعت به سر می برند، مواجه هستیم. ساده زیستن، صداقت و مهربانی مردمان این مناطق ما را علاقمند کرد تا در این زمینه به تولید فیلم مستند بپردازیم و تلاش های روزمره، نوع پوشش، غذا، نوع رفتار و تمام زوایای زندگی آنها را از دیدگاهی کاملا واقع گرایانه به تصویر بکشیم.

«سینما مستند» در نوروز ۹۶ در شبکه مستند

شبکه مستند سیما در ایام نوروز 16 فیلم مستند سینمایی جدید را از جمله سه فیلم که در اسکار 2017 نامزد بهترین فیلم مستند بوده اند، برای پخش در نظر گرفته است که از زندگی هیچکاک به روایت فیلمسازان دنیا و معرفی سریع ترین انسان جهان تا آشنایی با زندگی زلاتان ابراهیموویچ و فعالیت های محیط زیست دوستانه بازیگر اسکار برده را در برمی گیرد.

زوایای مثبت و منفی علاقه افراطی جوانان به بدنسازی به روایت «تب تن»

کارگردان مجموعه تلویزیونی «تب تن» گفت: اثر پژوهشی است بر یک پدیده اجتماعی فراگیر و می کوشد گرایش افراطی پرداختن به تن و بدنسازی را واکاوی کند.

«ثَمرِقند» مستندی از شیرینی های محلی فراموش شده کشور

مهدی الیاسی تهیه کننده و کارگردان «ثَمرِقند» در گفتگو با روابط عمومی شبکه مستند سیما، درباره این مجموعه جدید مستند توضیح داد: فصل اول این مستند تحت عنوان شیرین بهار درباره شیرینی های محلی ایرانی تولید شد. این مجموعه تحقیق مدونی داشت و محتوای آن زیر مجموعه خرده فرهنگ های ایرانی قرار می گیرد.