ماجرای سرگردانی جوان تحصیل کرده در جستجوی شغل مناسب

در برنامه این هفته «به‌اضافه مستند» بررسی می‌شود ماجرای سرگردانی جوان تحصیل کرده در جستجوی شغل مناسب

ماجرای سرگردانی جوان تحصیل کرده در جستجوی شغل مناسب

بیستمین قسمت از فصل دوم برنامه «به‌اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «نیک مارکت» ساخته هادی معصوم دوست روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، در این قسمت و پس از پخش مستند، دکتر ابراهیم رزاقی، اقتصاددان و تحلیل‌گر مسائل اقتصادی و هادی معصوم دوست، کارگردان مستند «نیک مارکت» مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع شرایط اقتصادی و کاری برای جوانان تحصیل‌کرده، چالش‌ها و راهکارها صحبت خواهند کرد. هم‌چنین، محمدتقی فهیم و آرش خوشخو به‌نقد و بررسی فرمی این فیلم مستند خواهند پرداخت.

مستند «نیک مارکت» روایت زندگی پسر جوانی است که پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، نمی‌تواند در رشته‌ی خود شغلی پیدا کند. بنابراین تصمیم می‌گیرد که به «مشهد»، شهر پدری‌اش برگشته و سوپرمارکت کوچکی را در آنجا راه بیندازد. هم‌چنین یک وانت نیز می‌خرد تا روی آن کار کند و هزینه زندگی‌اش را تأمین کند. او در همان شهر ازدواج‌کرده و تلاش می‌کند تا خرج زندگی را به کمک سوپرمارکت و خودرو‌ خود تأمین کند.

تهیه‌کننده و کارگردان این مستند 75 دقیقه‌ای هادی معصوم دوست است و تولید آن حدود 2 سال به طول انجامیده است. این مستند محصول شبکه مستند سیما است که برای اولین بار از این شبکه و در برنامه «به‌اضافه مستند» پخش می‌شود.

هادی معصوم دوست ساخت مستندهایی چون «نشستن بین دو صندلی»، «خون سرد»، «خوان بی‌خان» و «عشق رادیو» را در کارنامه کاری خود دارد. امسال او با مستند «سربازخانه» در یازدهمین جشنواره حقیقت حضور داشت و سال گذشته نیز برنده جایزه ویژه دبیر جشنواره سینما حقیقت برای کارگردانی مستند «خوان بی خان» شد.

برنامه به‌اضافه مستند این هفته با اجرای سید محمدعلی صدری نیا، تهیه‌کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه 19 دی‌ماه ساعت 20:30 از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه 20 دی‌ماه ساعت 9 و جمعه 22 دی‌ماه ساعت 13:30 است.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن