پخش گزیده‌ای از مستندهای کلاسیک ایران و جهان در تلویزیون

بازگشت «گنجینه» به شبکه مستند پخش گزیده‌ای از مستندهای کلاسیک ایران و جهان در تلویزیون

پخش گزیده‌ای از مستندهای کلاسیک ایران و جهان در تلویزیون

سری جدید برنامه «گنجینه» گزیده‌ای از مستندهای کلاسیک ایران و جهان با پخش آثاری از ناصر تقوایی، عباس کیارستمی، خسرو سینایی، پرویز کیمیاوی، فرهاد ورهرام، محمد تهامی نژاد و .. چهارشنبه‌ها ساعت 21 از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، حنیف شهپرراد تهیه‌کننده و کارگردان درباره سری جدید این برنامه گفت: فصل جدید «گنجینه» در 26 قسمت حدود یک‌ساعته پخش می‌شود و غلامعلی افشاریه نریتور، آرین مظفری نویسنده و مسعود سلطانی ارج تدوینگر آن هستند.

وی افزود: در این سری علاوه برنمایش مستندهای کلاسیک ایران، در ده دقیقه برنامه تولیدی اطلاعات دقیقی درباره فیلم و سازنده‌اش در اختیار بینندگان قرار خواهیم داد، تلاش کردیم ریتم برنامه سریع باشد و در فرصت اندکی که در اختیارمان است مطالب موردنظرمان را به بیننده‌ها منتقل کنیم.

شهپرراد گفت: در این سری نیز مستندهای ساخته‌شده در دهه 60 و قبل‌تر از آن را برای پخش انتخاب کردیم، آثاری متنوع در ژانرهای مختلف اجتماعی، سفارشی تبلیغاتی، مردم‌شناسی و.. از مستندسازان به بزرگ و صاحب‌نام مانند ناصر تقوایی، عباس کیارستمی، خسرو سینایی، پرویز کیمیاوی، فرهاد ورهرام، محمد تهامی نژاد.

وی تصریح کرد: در این سری مستندهایی مربوط به پیش و پس از انقلاب اسلامی ایران پخش خواهد شد، بنابراین برایمان مهم بود و تلاش کردیم هر مستند در بستر اجتماعی و تاریخی خودش معرفی و بررسی شود.

شهپرراد ادامه داد: سری جدید برنامه گنجینه، امشب 27 دی با پخش مستند «جهان‌پهلوان» ساخته وارطان آنتانسیان آغاز خواهد شد.

وی افزود: در سری جدید برنامه «گنجینه» برای نخستین بار مستند «علف» ساخته مربان کوپر با موضوع کوچ طایفه بابا احمدی از طوایف ایل بختیاری باکیفیت اچ‌دی پخش خواهد شد.

«گنجینه» چهارشنبه‌ها ساعت 21 از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود و پنجشنبه‌ها ساعت 08:30 بازپخش می‌شود.

کلمات کلیدی:

نظر دادن

نظر

  • علیزاده
    علیزاده

    سلام. لطفا مجموعه مستندهای آقای شعبانی و آقای روح الله رفیعی که مستندهای بسیار خوبی در حوزه سوریه و عرق و جنگ اقتصادی دارند را نیز پخش کنید. اینا بچه های خوب ایران هستند و باید دیده شوند. تشکر ...

    سلام، نظر شما به بخش مربوطه ارسال شد. ممنون که با ما همراه هستید.