پخش تصاویری از دیدار پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی با حضرت امام خمینی (ره)

روایت «تاریخ شفاهی ایران » از تشکیل کمیته‌های انقلاب اسلامی پخش تصاویری از دیدار پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی با حضرت امام خمینی (ره)

پخش تصاویری از دیدار پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی با حضرت امام خمینی (ره)

مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» به تهیه‌کنندگی سید مهدی مؤیدی به تشکیل کمیته‌های انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام خمینی (ره) می‌پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، مهدی مؤیدی دراین‌باره گفت: برنامه تاریخ شفاهی ایران به مناسبت ۲۳ بهمن‌ماه، سالگرد تشکیل کمیته‌های انقلاب اسلامی پخش تصاویر آرشیوی بکر و کمتر دیده‌شده‌ای را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: در این ویژه‌برنامه سه‌قسمتی که قسمت نخست آن شب گذشته روی آنتن رفته است، به فصل‌های از تاریخ معاصر ایران مثل انتصاب مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی توسط امام خمینی به پیشنهاد شهید استاد مطهری، سخنرانی‌های ایشان، و دیدار پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی با حضرت امام خمینی دردهم اسفندماه ۱۳۶۰ و .. پرداخته است.
وی افزود: «تاریخ شفاهی ایران» امشب در ادامه برنامه شب گذشته، به دیدار پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی با حضرت امام خمینی دردهم اسفندماه ۱۳۶۰ می‌پردازد، این دیدار با ابراز احساسات پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی و خواندن شعر و مدیحه‌سرایی آنان آغاز می‌شود و در ادامه مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی با مقدمه‌ای کوتاه توضیحاتی پیرامون نقش کمیته‌های انقلاب اسلامی در برقراری نظم و امنیت در جامعه ملتهب آن زمان ایراد می‌فرمایند.سپس حضرت امام خمینی (ره) با تجلیل از پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی بر نقش کلیدی آنان در پیشبرد انقلاب تأکید می‌کنند.
این تهیه‌کننده ادامه داد: در قسمت سوم این ویژه‌برنامه که سه‌شنبه 24 بهمن پخش می‌شود، به پخش برنامه‌هایی مربوط با سالگرد تأسیس کمیته‌های انقلاب اسلامی در نظر گرفته‌شده و طی آن تصاویری از سخنرانی مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی در ششم خردادماه سال ۱۳۶۱ به مناسبت ولادت حضرت امام حسین علیه‌السلام و روز پاسدار در محل میدان امام حسین علیه‌السلام تهران روی آنتن می‌رود .
مؤیدی تصریح کرد: در این سخنرانی که در بین جمعی از نیروهای مسلح ایراد شد، مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی با اشاره به جان‌فشانی‌ها و گشایش‌های روزافزون رزمندگان در جبهه‌ها بر اتحاد بین امت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تأکید می‌کنند.
پخش این ویژه‌برنامه از شب گذشته در شبکه مستند آغازشده و تا 25 بهمن ادامه خواهد داشت.
«تاریخ شفاهی ایران» روایتی بی‌پرده از تاریخ معاصر ایران است و هرروز از ساعت 18:30 از شبکه مستند پخش و روز آینده ساعت 13:30 بازپخش می‌شود.

کلمات کلیدی:

نظر دادن