مسئول امور استانهای شبکه مستند منصوب شد/ برگزاری جلسات استعدادیابی و طرح و برنامه در استان های مختلف

مسئول امور استانهای شبکه مستند منصوب شد/ برگزاری جلسات استعدادیابی و طرح و برنامه در استان های مختلف

مسئول امور استانهای شبکه مستند منصوب شد/ برگزاری جلسات استعدادیابی و طرح و برنامه در استان های مختلف

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، مسئول امور استانهای شبکه مستند در نشستی که با حضور مدیران بخش های مختلف شبکه همراه بود، توسط امیر تاجیک منصوب شد.

تاجیک در این نشست در سخنانی گفت: یکی از دغدغه های اصلی ما گسترده تر شدن ارتباطاتمان با فیلمسازان سراسر کشور است. بخشی از این دغدغه طی قرارداد همکاری با انجمن سینمای جوان و تولید 100 فیلم مستند در سراسر کشور مرتفع و باعث شد بفهمیم تا چه میزان جای استعدادهای مختلف در شبکه خالی بوده است. همین موضوع ما را مصمم کرد در ساختار جدید شبکه واحد استانها را با وظایف متعددی راه اندازی کنیم.

وی افزود: از وظایف این واحد رتق و فتق امور مربوط به مستندسازان خلاق و فیلم اولی ها در سراسر کشور است؛ بدین نحو که در جریان سفرهایی که به شهرهای مختلف پیش بینی می شود، زمانی برای دریافت طرح های تولیدی مستندسازان هر شهر و استعدادیابی در نظر گرفته شود. در ادامه همکاری که با انجمن سینمای جوان داریم، فیلمسازان شهرهای مختلف از حضور نماینده شبکه مطلع می شوند و می توانند طرحهای خود را به ما ارائه کنند تا تصمیم گیری و حتی کارهای اداری مرتبط با تولید همان زمان انجام شود.

مدیر شبکه مستند، اسکویی را مستندسازی با کارنامه درخشان خواند و ادامه داد: ایشان علاوه بر تولید آثار ماندگار مستند، عضو هیات انتخاب و داوری جشنواره های مختلف بوده اند و امیدواریم با حضور او شبکه گام های موثری در راستای تعاملی شدن بردارد. ما اکنون به مرحله ای رسیده ایم که حتی بخش ستادی مان نیز توسط مستندسازان مستقل اداره می شود.

اسکویی نیز ابراز امیدواری کرد فعالیت موثر در شبکه مستند به کشف استعدادهای فیلمسازی در هر نقطه از ایران و حمایت از آنها منجر شود.

در ادامه حکم مدیر شبکه مستند به جمال اسکویی تحویل داده شد. در این حکم آمده است:

بنام حق

جناب آقای جمال اسکویی

نظر به تجربه، سوابق و شناخت فرهنگی جنابعالی بدینوسیله شما را به عنوان مسئول امور استانهای شبکه مستند منصوب می نمایم. امید است با توجه به ظرفیت های گسترده نیروی انسانی جوان، متعهد و خلاق مستند سازان در اقصی نقاط ایران اسلامی، و همکاری سازنده با مراکز موثر از جمله انجمن سینمای جوانان ایران، شاهد فصل جدیدی از همدلی، همراهی و حضور با نشاط موج سرزنده مستند سازان این سرزمین باشیم.

امیر تاجیک

مدیر شبکه مستند سیما

جمال اسکویی متولد ۱۳۴۶ اصفهان دارای کارشناسی تدوین فیلم است و در کارنامه او تهیه و ساخت بیش از ۵۰ فیلم کوتاه مستند و انیمیشن که تعدادی از آنها در جشنواره های داخلی و خارجی موفق به کسب جوایزی شدند، ثبت شده است.

وی همچنین عضو هیات انتخاب جشنواره شاپرکهای شهر، عضو هیات داوری جشواره فیلم مستند نردبان، عضو هیات انتخاب جشنواره فیلم مستقل خورشید و عضو هیات انتخاب بخش کوتاه داستانی ، جشن سینمای ایران بوده است.

نظر دادن