پخش بیانات آیت الله خامنه ای در نماز جمعه شهریور 65 از شبکه مستند

 

 

 

«تاریخ شفاهی ایران» با مرور خطبه های نماز جمعه شهریور 65 ، بیانات مقام معظم رهبری درباره چرایی قیام امام حسین (ع) را پخش می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» در قسمت جدید خود خطبه های نماز جمعه تهران در محرم به امامت آیت الله خامنه ای در تاریخ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۶۵ را روانه آنتن می کند.

ایشان در بخشی از این خطبه ها فرموده اند: «یگانه علاج امروز دنیا این است که درس حسین ابن علی (ع) را بفهمند و به آن عمل کنند. ما ملت مسلمان ایران اگر همین توفیق را پیدا کنیم که این درس را برای مردم دنیا تشریح کنیم و انعکاس این درس را در زندگی، انقلاب، جنگ و محیط اجتماعی مان به دنیا نشان دهیم بزرگترین خدمت را به آگاهی ملتهای مظلوم کرده ایم.»

آیت الله خامنه ای با طرح این پرسش که «امام حسین (ع) با چه انگیزه ای قیام کرد؟» یادآور شده اند: «یک مسئله ای در دنیا برای همه متفکران و مسلمین و آزادگان عالم در طول تاریخ مطرح بوده امروز هم هست و آن مسئله این است که ارزشهایی هست که از خود زندگی ارزش آن بالاتر است. زندگی کردن و زندگی انسانها ارزشمند است و نباید زندگی و آسایش را از دست داد اما ارزشهایی وجود دارد که آنها حتی از اصل زندگی ارزشمندترند و باید زندگی را فدای آنها کرد.»

«تاریخ شفاهی ایران» پنجشنبه 22 مهر ماه ساعت 19 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و جمعه 23 مهر ساعت 12 بازپخش می شود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها