پخش سخنرانی آیت الله خامنه ای مقابل سفارت آمریکا

 

مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» در روزهای چهارشنبه 12 و پنجشنبه 13 آبان سخنرانی آیت الله خامنه ای در ششم آذر ماه 1358 در مقابل سفارت آمریکا را روی آنتن می برد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، حضرت آیت الله خامنه ای در بخشی از این بیانات می فرمایند: پر معناترین محرم تاریخ هزار ساله ما در این یکی دو سال می گذرد. سال گذشته محرم ما به معنای واقعی کلمه محرم بود. محرم خون، محرم شهادت و محرم حسین (ع). امسال هم محرمِ پیام است. معنای محرم در منطق شیعی و فرهنگ اسلامی، خون دادن، شهید شدن، قیام کردن در راه آرمان حقی است که برای همه انسان و انسانیت ارزشمند است.

سالها می گذشت که محرم ما بی محتوا بود، بی معنا بود. نام حسین (ع) می آمد اما از روح و هدف حسین (ع) و پیام او خبری نبود. خدا را شکر و ملت قهرمان مارا شکر و رهبر ما را شکر که به این مفهوم عظیم در فرهنگ انقلابی معنا داد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانش تأکید می کنند: ملت ایران، دوستان و دشمنان زیادی در طول این سالیان دراز شناخته است. دولت هایی که ادعای حمایت از ایران را می کنند باید بدانند امروز ما به زبان تعارف قانع نیستیم، امروز جلاد این ملت در حمایت دولت آمریکاست. این ملت هرگز آن دولت را نخواهد بخشید.

ما ابتدا تعرض نکردیم ما ابتدا مورد تعرض واقع شدیم. جلاد ما را پناه دادند و مزدوارن خود را به جاسوسی گماشتند. ما در مقابل یک تهاجم دست به تهاجم مقابل زدیم و می زنیم.

«تاریخ شفاهی ایران» به تهیه کنندگی سیدمهدی مویدی، چهارشنبه 12 و پنجشنبه 13 آبان ساعت 19 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و پنجشنبه و جمعه ساعت 11 صبح بازپخش می شود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها