مالکان قله دماوند چه کسانی هستند؟ در مستند «این زمین خوردنی نیست»

 

مستند«این زمین خوردنی نیست» به کارگردانی میلاد خالقی‌منش و تهیه‌کنندگی فرشاد شکیبی امشب ساعت 19 از جشنواره تلویزیونی مستند پخش می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، این مستند در 45 دقیقه به پرونده زمین خواری در شمال کشور می‌پردازد.
در خلاصه این مستند تلویزیونی آمده است: گروه مستندسازی در راه قله‌ی دماوند به معدن دارانی برمی‌خورند که به آن‌ها اجازه رفتن به سمت قله را نمی‌دهند، افرادی که به نظر می‌رسد باید آن‌ها را مالکان قله دماوند نامید.
اما این سوال که این افراد آنجا چه می‌کنند و چه بر سر دیگر منابع طبیعی کشور آمده که نوبت به دماوند رسیده است، پرده از شرایطی ناگوار در محیط زیست کشور برمی‌دارد.
میلاد خالقی منش فارغ‌التحصیل رشتهٔ مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر در دانشگاه شهید رجایی تهران است، او هم‌زمان با تحصیل در دانشگاه برای گذراندن دوره فیلم‌سازی به کانون سینماگران جوان رفت، در همان زمان به کار تدوین و صداگذاری در تلویزیون نیز مشغول شد.
از مشهورترین مستندهای تلویزیونی که وی به کارگردانی و تدوین آن پرداخته می‌توان به مجموعه «مستند شوک» اشاره کرد، همچنین مستند «گربه‌های ناآرام» از مهم‌ترین فیلم‌هایی است که وی کارگردانی آن را انجام داده است.
فصل دوم جشنواره تلویزیونی مستند از 17 تیر در شبکه مستند آغاز شده و در این فصل ۴۲ اثر در سه بخش فیلم‌های بلند، نیمه بلند و کوتاه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
داوری بخش مردمی این جشنواره از طریق سایت FESTMOSTANAD.IR، ربات تلگرامFESTMOSTANADBOT@ و سامانه پیامکی جشنواره به شماره ۳۰۰۰۰۸۱ انجام می‌شود و بینندگان تا ۴۸ ساعت پس از پخش اثر مهلت دارند، به مستند رأی بدهند.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها