روایت شکارچی هنرمندی که حامی محیط‌ زیست شد

 

«خودساخته» تولید جدید شبکه مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد دستمالچیان دوشنبه1 بهمن ساعت 21 از این شبکه روانه آنتن می‌شود.

این مستند پرتره‌ای از علی‌اصغر خاکساری طراح، قلمزن، طلاکوب و حکاک دارای مدرک درجه‌یک هنری در رشته قلمرنی و حکاکی دارای نشان دست خلاق و نشان مرغوبیت ملی آثار است، هنرمندی که روزی در زمره شکارچیان باسابقه قرار داشت و پس‌ازآنکه درباره محیط‌زیست و گونه‌های مختلف احساس خطر کرد تفنگش را با ایده خلاقانه قلمزنی کرد و به دیوار آویخت.

وی افزود: این هنرمند سال‌هاست که برای تشویق شکارچیان برای کنار گذاشتم شکار غیرقانونی تفنگ آن‌ها را باهنر قلم‌زنی منقش به شکل‌های زیبا می‌کند.

این کارگردان تصریح کرد: خاکساری دغدغه زیادی درباره محیط‌زیست دارد و در این برنامه هشدارهایی درباره وضعیت محیط‌زیست، از بین رفتن مراتع، بحران آب، خاک، فرسایش خاک، و ... مطرح خواهد کرد.

دستمالچیان ادامه داد: این مستند بازسازی در خراسان رضوی شهرهایی مثل درگز، چناران و ... تصویربرداری شده و در حدود 59 دقیقه می‌کوشد مخاطب را با این هنرمند که حالا از حامیان جدی محیط‌زیست است آشنا کند.

«خودساخته» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد دستمالچیان در شبکه مستند سیما تولیدشده و از عوامل آن می‌توان به تصویربردار محمد خراسانی، مجری طرح مهسا صالح زهی، مدیر تولید مهدی کیایی پور، صدابردار رضا عزیزفرخانی و .. اشاره کرد.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها