پخش «چتر سبز نخل جهرم » از «گنجینه» شبکه مستند

 

قسمت‌های منتخب مجموعه «چتر سبز نخل جهرم » به کارگردانی احمد ضابطی جهرمی از تولیدات قدیمی شبکه دو چهارشنبه 15 اسفند از «گنجینه» شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، حنیف شهپرراد تهیه‌کننده «گنجینه» درباره تازه‌ترین قسمت از این مجموعه مستند گفت: «نخل و یادگارهای معماری» قسمت پنجم و «رنگ‌های پاییزی» قسمت دوم از مجموعه هفت‌قسمتی «چتر سبز نخل جهرم » هستند که سال‌های 66 و 67 به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد ضابطی جهرمی در شبکه دو تلویزیون تولیدشده‌اند.

وی افزود: این مجموعه تصویر کاملی از نخلستان و معماری شهر جهرم ارائه می‌دهد و در آن تصاویر بکر و باکیفیتی وجود دارد توسط مرتضی پورصمدی ضبط‌ شده است.

شهپرراد تصریح کرد: «نخل و یادگارهای معماری» و «رنگ‌های پاییزی» به‌تازگی بهترین باکیفیت توسط لابراتوارترمیم و تصحیح رنگ‌شده‌اند و لازم است از همراهی پدرام عظیمی مدیر امور لابراتوار فیلم رسانه ملی قدردانی کنم.

وی ادامه داد: به‌جرئت می‌توان گفت «چتر سبز نخل جهرم » از کامل‌ترین مجموعه‌هایی است که در زمان خود درباره یک شهر ساخته‌شده است، یکی از قسمت‌های آن یعنی «نخل و یادگارهای معماری» نیز سال 69 موفق به دریافت جایزه مدال طلای بهترین فیلم و جایزه ویژه هیئت‌داوران از جشنواره لوزان سوئیس شده است.

گفتنی است که احمد ضابطی جهرمی سال 1330 در جهرم به دنیا آمد و تحصیلات خود را در رشته‌های کارگردانی و پژوهش هنر تا مقطع دکترا ادامه داد.

از آثار تألیفی ضابطی جهرمی می‌توان به کتب متعدد سینمایی و مقالات نظری و تکنیکی به‌ویژه درزمینهٔ تدوین فیلم در کنار تولید مستندهای ماندگار اشاره کرد.

«گنجینه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حنیف شهپرراد تولیدشده و غلامعلی افشاریه گفتار متن آن را بر عهده دارد، آرین مظفری نویسنده و مسعود سلطانی ارج تدوینگر این مستند هستند.

این مجموعه مستند چهارشنبه‌ها حدود ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش و پنجشنبه‌ها ساعت ۹ بازپخش می‌شود.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها