روایت زندگی کارآفرین موفقی با 98 درصد معلولیت در«یک چکه ماه»

 

«آغوشت را نمی‌توانم» روایت زندگی نخبه توان یابی است که با ۹۸ درصد معلولیت یک استارتاپ ویژه برای معلولین ایجاد کرده و یک‌تنه مخارج زندگی‌اش را تأمین می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، نازنین پیرکاری درباره قسمت جدید مجموعه مستند «یک چکه ماه»، گفت: «آغوشت را نمی‌توانم» درباره «وحید رجب لو» است،جوان باهوش کرجی که باوجود ۹۸ درصد معلولیت یک استارتاپ ویژه برای معلولین ایجاد کرده است و با توسعه کارش در تلاش است دنیای آرام‌تر و راحت‌تری برای افراد دارای معلولیت یا توان یاب بسازد.

وی افزود: این جوان با بیماری ژنتیکی SMA به دنیا آمد و به‌مرور قدرت دست‌وپایش را از دست داد، اما وحید بیش از یک دهه است که دستش توی جیب خودش است و یک‌تنه خرج زندگی خودش را با برنامه‌نویسی و طراحی وب می‌دهد.

پیرکاری گفت: وحید روزهایی سیا افسردگی را سپری کرده و درنهایت تصمیم می‌گیرد زندگی‌اش را بسازد، او برای تغییر اراده می‌کند و حالا این نخبه توان‌ یاب صاحب استارتاپ «همیارمهر» است و تعداد دیگری از افراد دارای معلولیت را هم به کار گرفته است.

این تهیه‌کننده درباره اینکه چرا سراغ این سوژه رفته است، گفت: متأسفانه کم نیست تعداد افرادی که دچار نقص عضو شده یا به بیماری صعب‌العلاجی مبتلا شده‌اند و ناامید هستند، ما در سری جدید «یک چکه ماه» سراغ سوژه‌هایی ازجمله وحید رفتیم افرادی که معلولیت نه‌تنها آن‌ها را از پا درنیاورده بلکه پل موفقیت آن‌ها شده است؛ می‌خواهیم نشان دهیم که انسان اگر بخواهد تغییر کند صد در صد موفق خواهد شد.

مجموعه مستند «یك چكه ماه» به تهیه‌کنندگی نازنین پیركارى و کارگردانی مهدی بخشی مقدم هر شب ساعت ٢٢:٣٠ از شبكه مستند سیما پخش می‌شود. این مجموعه مستند، قصه كسانى است كه مسیر زندگی‌شان را تغییر داده‌اند.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها