زندگی نخستین مدلینگ ایکتیوز ایران در«نگاهت را می‌شنوم»

 

مجموعه «یک چکه ماه» یکشنبه 29 اردیبهشت به زندگی نخستین مدلینگ ایکتیوز ایران پرداخته است، دختری که باوجود بیماری عجیبش خانه‌نشین نشده است.

تهیه‌کننده «یک چکه ماه» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: قسمت جدید این مجموعه مستند اجتماعی درباره سحر رادفر بانوی جوانی است که به خشکی مادرزادی پوست یا ایکتیوز مبتلاست، در این بیماری غده تعریق فعالیتی ندارد و بدن بیمار در معرض داغ شدن دا‌‌ئمی است و نتیجه چیزی جز خشکی عمیق پوست نیست؛ پوستی آنچنان خشک که به‌آسانی زخم می‌شود و حتی در دست گرفتن خودکار و مداد هم می‌تواند این پوست را به بالاترین حد آسیب برساند.

نازنین پیرکاری گفت: سحر یکی از 5 هزار نفری است که در ایران به این بیماری نادر مبتلاهستند، او بیماری‌اش را پذیرفته و نه‌تنها منزوی نشده بلکه با جدیت تمام در اجتماع حضور دارد و برای رسیدن به خواسته‌هایش تلاش می‌کند.

این تهیه‌کننده افزود: دختری که با بیماری نادر ایکتیوز تبدیل به اولین مدل شوی ایکتیوز ایران شد، تفاوت‌هایش را بهانه می‌کند تا به آدم‌ها یاد دهد به متفاوت‌ها احترام بگذارند.

قسمت جدید مجموع مستند «یک چکه ماه» تحت عنوان «نگاهت را می‌شنوم» امشب ساعت 22:30 از شبکه مستند پخش می‌شود و بازپخش آن ساعت 15:30 روز آینده خواهد بود.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها