بررسی ابعاد جدیدی از بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری در «به اضافه مستند»

 

مستند «پرواز هدهد» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی در جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، بیست و نهمین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «پرواز هدهد» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش مستند، دکتر محمد صادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و محمد مهدی اسلامی، تاریخ‌پژوه مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی ابعاد جدیدی از بمب گذاری دفتر حزب جمهوری در هفتم تیر 1360 می‌پردازند. هم‌چنین مروری بر فعالیت‌های شهید موسی کلانتری نخستین وزیر راه و ترابری پس از انقلاب، خواهد شد.

مستند «پرواز هدهد»، مروری بر زندگی سیاسی- اجتماعی شهید موسی کلانتری، نخستین وزیر راه و ترابری ایران پس از انقلاب است. در این مستند، زندگی شهید کلانتری از تولد در مرند تا ادامه تحصیل در تهران و سفر به آمریکا و بازگشت او به ایران روایت شده و فعالیت‌هایش در کابینه شهید رجایی مرور می‌شود.

شهید مهندس موسی کلانتری در دی ماه سال ۱۳۵۸ از سوی شورای انقلاب به سمت وزیر راه و ترابری منصوب شد و پس از تشکیل دولت شهید رجایی تا هنگام شهادتش در همین سمت مشغول به کار بود. در زمان فعالیت او، جاده‌های بسیاری در محروم‌ترین نقاط کشور به دست متخصصان داخلی ساخته شد. شهید کلانتری در جریان بمب‌‌گذاری دفتر حزب جمهوری در هفتم تیر ماه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

این مستند که در جشنواره دهم سینما حقیقت برای اولین بار به نمایش درآمد، در تلویزیون و برنامه «به اضافه مستند» رونمایی خواهد شد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه 11 تیر ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 12 تیر ساعت 9 و جمعه 14 تیر ماه ساعت 13:30 است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها