درگیری هند و پاکستان مستند شد

 

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه» به بررسی تنش‌های چند هفته اخیر بین هند و پاکستان می‌پردازد.

به‌ گزارش روابط عمومی شبکه مستند، تنش در روابط پاکستان و هند، در هفته‌های اخیر به اوج خود رسیده است و هر دو کشور، اقدامات خصمانه زیادی را علیه یکدیگر انجام داده‌اند. ماجرا از حمله هندی‌ها به مردم پاکستان در کشمیر صورت گرفت که باعث شد ضمن اعلام حکومت نظامی در این منطقه، بسیاری از کشمیری‌ها توسط نظامیان هندی در خانه‌های خود زندانی شوند. این اقدامات در هفته‌های اخیر، واکنش‌های زیادی را از سازمان‌های بین‌المللی به همراه داشت اما هنوز هم تنش‌ها در اوج است.

تنش در دو همسایه کشورمان ایران را باید محصول یک سیاست انگلیسی دانست. جایی که نیروهای انگلیسی پس از خروج از کشمیر تخم اختلاف را در بین مردم هند و پاکستان کاشتند و از آن روز به بعد، درگیری‌های تاریخی زیادی در بین مردم دو کشور برقرار است.

این قسمت از برنامه «360 درجه»، ضمن بررسی تاریخی بر روابط دو کشور، درگیری‌ها و تنش‌های چند هفته اخیر را زیر ذره‌بین برده است.

«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها