نگاه به راهپیمایی عظیم اربعین از دید مخاطب بین‌المللی در مستند «من یک کاتولیک هستم»

 

مستند «من یک کاتولیک هستم» در جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «من یک کاتولیک هستم» از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش مستند، حسین شیخ‌الاسلام، معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و سید رضا صدر الحسینی کارشناس مسائل منطقه مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی ظرفیت‌های پیاده‌روی اربعین برای همسبتگی مسلمانان در جهان خواهند پرداخت. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «من یک کاتولیک هستم»، روایتی متفاوت از حماسه حسینی در پیاده‌روی میلیونی اربعین است که از دیدگاه یک مخاطب بین‌المللی روایت می‌شود. سوژه اصلی این مستند، یک مسیحی کاتولیک هست که با حضور در پیاده‌روی اربعین و مشاهده عاشقان اباعبدالله، تصاویر منحصربه‌فردی را ثبت کرده است.

پیاده‌روی اربعین را باید یکی از بزرگترین مناسک دینی در سراسر دنیا بدانیم؛ جایی که میلیون‌ها زائر عاشق امام حسین، بدون توجه به سختی‌ها و خطرات، پای در مسیر نهاده و به شوق زیارت امام حسین در روزاربعین راهی کربلا می‌شوند. تاکنون مستندهای زیادی از این حماسه ساخته شده است که بسیاری از آنان از منظر یک مسلمان ایرانی روایت شده است. مستند من یک کاتولیک هستم با انتخاب یک چهره بین‌المللی، این مراسم عظیم را برای مخاطبان خارجی به تصویر کشیده است.

مستند «من یک کاتولیک هستم» برای اولین بار از تلویزیون پخش می‌شود و در برنامه «به اضافه مستند» رونمایی خواهد شد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه 23 مهرماه ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 24 مهر ساعت 9 و جمعه 26 مهر ساعت 13:30 است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها