اولین مستند از کُردهای سوریه در تلویزیون

 

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه» به بررسی اتفاقات چند هفته اخیر در سوریه و حمله ترکیه به شرق فرات می‌پردازد.

به‌ گزارش روابط عمومی شبکه مستند، از چند هفته پیش نیروهای نظامی ترکیه به شرق فرات حمله کرده و کُردهای مستقر در سوریه را هدف حملات خود قرار دادند. حمله نظامی ترکیه به کُردها واکنش‌های زیادی را به همراه داشت و حتی بسیاری از این واکنش‌ها بعد بین‌المللی پیدا کرد و وارد دیگر عرصه‌ها شد؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ابتدا خبر از تحریم ترکیه داد و سپس در اقدامی عجیب آن را پس گرفت. همچنین بسیاری از هواداران فوتبال در دنیا خواستار اخراج بازیکنان ترک از تیم‌های خود شده و اینگونه آن را محکوم کردند. دولت سوریه نیز نسبت به این حمله نظامی واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

ماجرای حمله ترکیه به شرق فرات از ماه‌ها قبل کلید خورده بود و رجب طیب اردوغان از مدتی پیش زمزمه‌های حمله را آغاز کرده بود. اوج صحبت‌های او در مجمع عمومی سازمان بین‌الملل بود که اراده ترکیه برای حمله به شرق فرات را اعلام کرد.

این قسمت از برنامه «360 درجه» به بهانه این موضوع به سراغ کارشناسان بین‌الملل رفته و آن را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داده است.

«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها