"عقاب های گونی به سر" به شبکه مستند رسیدند

 

مستند «عقاب‌های گونی‌به‌سر» در جدیدترین قسمت برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» پخش و بررسی خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «عقاب‌های‌ گونی‌به‌سر» به کارگردانی محسن اردستانی رستمی از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش مستند، یعقوب اصلان یکی از اعضای «TGB» (اتحادیه جوانان ترکیه) و محسن ارستانی رستمی کارگردان این فیلم مستند مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی فعالیت‌های خودجوش اتحادیه جوانان ترکیه می‌پردازند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «عقاب‌های گونی‌به‌سر»، روایتی صریح و بی‌پرده از تشکیل یک گروه خودجوش در ترکیه است که با اقداماتی عجیب و غریب به مقابله با سربازان آمریکایی می‌پردازند. این فیلم مستند بیانگر فعالیت گروهی از جوانان ترکیه است که در مقابل تجاوز، استبداد و زیاده‌خواهی ارتش آمریکا گروهی ضدآمریکایی به‌نام ت گ پ (اتحاد جوانان ترکیه) را تشکیل دادند. مهم‌ترین فعالیت گروه «ت گ ب» حفظ وطن است که از سال 2006 با کشیدن گونی به سر سربازان آمریکایی آغاز شد. این حرکت به دنبال اقدام آمریکا در سال 2003 و تحقیر سربازان ترکیه در سلیمانیه عراق از سمت جوانان متحد ترکیه انجام گرفت.

این مستند که به کارگردانی محسن اردستانی رستمی و تهیه‌کنندگی مهدی جمالیان تولید شده است پس از پخش اینترنتی برای اولین بار از شبکه مستند و برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» اکران خواهد شد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه 14 آبان‌ ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 15 آبان ساعت 9 و جمعه 17 آبان ساعت 13:30 است.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها