سایه نابودی بر رودخانه «شیر رود» مستند شد

 

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «شیر رود» به کارگردانی مختار نامدار از شبکه مستند پخش خواهد شد.

مستند «شیر رود» ماجرای یکی از رودخانه‌های مهم در شمال کشورمان است که به عنوان قطب‌ مهم صید ماهی در کشور به شمار می‌رود. این رودخانه در سال‌های اخیر در حال تخریب شدن است و کمتر کسی بدان فکر می‌کند. رودخانه‌ شیرود مهم‌ترین رودخانه‌ صید مولدین ماهی سفید است و براساس آمارهای موجود حدود 70 درصد از مولدین ماهی سفید جهت تکثیر از این رودخانه صید می‌شود.

این رودخانه یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های دریای خزر است که به آن لقب رودخانه‌ مادر داده‌اند. مستند شیر رود سعی دارد با شناسایی عوامل تخریب این رودخانه به بهبود حالش کمکی کند، اما به دلیل ناکارآمدی سیستم مدیریت میانی دولتی راه به جایی نمی‌برد و عوامل تخریب این رودخانه نه تنها کاهش نمی‌یابند بلکه روزبه روز بیشتر می‌شوند.

این مستند بلند که به کارگردانی مختار نامدار و نویسندگی مختار نامدار، هادی حقانی و راضیه خشنود است به تازگی مراحل تولید خود را پشت سر گذاشته و در اولین اکران به برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» می‌آید. دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: دستیار کارگردان و برنامه ریز: مهرشاد کورش نیا، صداگذار: بهروز شهامت و گوینده متن: رضا بهبودی ‌
در این قسمت و پس از پخش مستند، نشست کارشناسی و نقد و بررسی موضوع این مستند با حضور حبیب‌الله بور بور و محمدعلی یکتانیک از کارشناسان محیط‌زیست برگزار خواهد شد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت. این قسمت از برنامه به اضافه مستند روز سه‌شنبه 8 بهمن ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 9 بهمن ساعت 9 و جمعه 11 بهمن ساعت 13:30 است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها