تدارک ویژه شبکه مستند برای ایام نیمه خرداد

 

شبکه مستند به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و سالگرد قیام خونین 15 خرداد ویژه برنامه هایی را در نظر گرفته است.
مجموعه مستند تاریخی روزگار خمینی (ره)  به تهیه کنندگی و کارگردانی هادی نعمت اللهی در ده قسمت ۴۰ دقیقه ای تهیه و تولید شده است.
این مجموعه مستند با محوریت زندگی روح ا... خمینی (ره) تولید شده، اما پرداختن به ابعاد شخصی زندگی بنیانگذار کبیر انقلاب، تنها بخش کوچکی از این مستند است و در واقع زندگی ایشان بیشتر بهانه ای برای پرداختن به دیگر موضوعات و اتفاقات سیاسی و اجتماعی است که در طول آن برهه از تاریخ معاصر کشور اتفاق افتاده اند.
پخش این مجموعه از سه شنبه 6 خرداد ساعت 19:30 در شبکه مستند اغاز شده و تا 15 خرداد ادامه خواهد داشت.
«روایت رهبری» به کارگردانی مهدی نقویان هم با همکاری موسسه پژوهشی - فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای ساخته‌ شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به‌ عنوان رهبر انقلاب را روایت می‌کند.
این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین‌بار رونمایی می‌کند و اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۵ مرداد سال ۶۸ نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند.
استعفای آیت‌الله منتظری، چگونگی پذیرفتن این استعفا توسط امام خمینی(ره) و بررسی آن در اجلاس مجلس خبرگان، اصل ولایت‌فقیه و چگونگی ورود آن به قانون اساسی، ارتباط آیت‌الله خامنه‌ای با امام خمینی (ره) و انقلاب و دلایل انتخاب ایشان برای رهبری و... از جمله مباحثی است که در این مستند به آنها پرداخته ‌شده است.
روایت رهبری  با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته است، 13، 14 و 15 خرداد از ساعت 22 از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ساعت 10 خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها