پاسخ به چرایی وضعیت وخیم مسکن در «رؤیای آجری»

 

«رؤیای آجری» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی داود مرادیان روایتی از وضعیت وخیم مسکن در ایران است که بناست از شبکه مستند پخش شود.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، «رؤیای آجری» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی داود مرادیان روایتی از وضعیت وخیم مسکن در ایران است و در 7 قسمت حدود 60 دقیقه‌ای از شبکه مستند پخش می‌شود.
داود مرادیان در این باره به فارس گفت: مجموعه مستند «رؤیای آجری» در مورد تاریخچه سیاست‌گذاری مسکن در ۶۰ سال اخیر کشور است و پایه و اساس آن از مجله «راه» گرفته‌شده است.

 

وی افزود: این مجموعه که پخش آن از شنبه 4 مرداد در شبکه مستند آغازشده، به آسیب شناسی وضعیت مسکن از 1317 تا 1399 می پردازد و تمام سیاستگذاران و بازیگران اصلی عرصه مسکن در این فیلم حضور دارند و روایتگر اتفاقاتی می‌شوند که بر این کالای موردنیاز مردم گذشته است.  یا مستقیم با ما گفت و گو کرده اند و یا اگر در قید حیات نیستند از تصاویر آرشیوی و مصاحبه های قدیمی ان ها در این موضوع خاص استفاده  شده است.

این تهیه کننده و کارگردان ادامه داد: این مجموعه مستند بیش از 116 جلسه تصویریابی داشته است و بیش از 3 سال پژوهش و ساخت آن به طول انجامیده است.

بازار مسکن در چند سال اخیر نوسانات زیادی را تجربه کرده است و بعضاً افزایش سرسا‌م‌آور قیمت‌ها تبعاتی را برای مردم به همراه داشته است. یکی از موضوعاتی که در این زمینه تأثیرگذار فراوانی داشته است، تصمیمات قانون‌گذاران است. این مستند سعی کرده است با مروری بر این تصمیمات ریشه نوسان قیمت مسکن را در دوره‌های مختلف واکاوی کند.

«رؤیای آجری» تا جمعه 10 مرداد هر شب ساعت 19 از شبکه مستند پخش می‌شود و بازپخش آن روز بعد ساعت 15 روز بعد خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها