فداکاری های آتش نشانان صنعتی به روایت مستند «مثل یک قهرمان»

فداکاری های آتش نشانان صنعتی به روایت مستند «مثل یک قهرمان»

فداکاری های آتش نشانان صنعتی به روایت مستند «مثل یک قهرمان»

 

مستند «مثل یک قهرمان» با پخش از شبکه مستند در گفتگو با آتش نشانان صنعتی و خانواده هایشان، گوشه ای از فداکاری های آنها را به تصویر می کشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، فريد پناه نژاد کارگردان «مثل یک قهرمان»، درباره این مستند که به مناسبت روز آتش نشانی برای اولین بار از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود، گفت: این فیلم به فعاليت هاى آتش نشانان صنعتى در منطقه ويژه اقتصادى ماهشهر و بندر امام (ره) مى پردازد. اتش سوزى هاى پى در پى اخير در صنايع پتروشيمى مناطق مذكور كه شايد مهمترين انها اتش سوزى پتروشيمى بوعلى بوده باعث شد كه اين حادثه در صدر اخبار اكثر رسانه هاى داخلى، منطقه اى و حتى فرا منطقه اى قرار گيرد.

وی افزود: به نظر بنده رشادت ها و ايثارگرى هاى اين عزيزان در سايه ابعاد مالى اتش سوزى ها مغفول واقع شد و به ویژه زحمات آنها فراموش می شد. بنابراین وظیفه خود دانستم مستندی بسازم تا زحمات آتش نشانان را منعکس کنم. آنها با فداکاری هایشان باعث شدند صدمه مالی کاهش پیدا کند.

این مستندساز یادآور شد: خود این افراد هم در مستند می گویند که ما با ماهی 1و نیم 2 میلیون با آتش می جنگیم. من در این مستند فقط با آنها گفتگو کردم، بدون اینکه مدیر و وزیری را وارد کار کنم.

پناه نژاد با بیان اینکه اين مستند، بخش كوچكى از فداكارى های آتش نشانان به تصویر کشیده شده، ادامه داد: بخشی از فعاليت های روزانه اتش نشانان صنعتى را نیز در این اثر به تصوير كشيده ایم. ضمن اینکه خود من در صحنه آتش سوزی حضور داشتم و تصاویری از حادثه حاضر کرده ام که در این مستند هست.

وی در پایان اعلام کرد: در «مثل یک قهرمان» با آتشنشان هایی که درگیر این اتفاق بودند و همچنین با خانواده هایشان نیز گفتگو و تصاویری از محل حادثه بعد از آتش سوزی را نیز ضبط کرده ایم.

«مثل یک قهرمان» سه شنبه ششم مهر ماه ساعت 23:45 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و ساعت 11:30 چهارشنبه هفتم مهر بازپخش می شود.

شبکه مستند همچنین در روز آتشنشانی نیز قسمتی از مجموعه «خسته نباشید» مربوط به این شغل را نیز ساعت 18:30 چهارشنبه 7 مهر و ساعت 12 پنجشنبه 8 مهر در جدول پخش خود دارد.

کلمات کلیدی:

نظر دادن

نظر

  • Reza.agr3
    Reza.agr3

    چطور میتونم دانلودش کنم؟

    این برنامه تا فردا پنجشنبه جهت تماشا و دانلود بر روی سایت شبکه قرار خواهد گرفت. ممنون که با شبکه مستند سیما همراه هستید.