چاپ کردن این صفحه

«یک چکه ماه» روایتی از تحول آدمها با عزاداری امام حسین (ع)

«یک چکه ماه» روایتی از تحول آدمها با عزاداری امام حسین (ع)

مستند «یک چکه ماه» در هر قسمت زندگی افرادی را زیر ذره بین می برد که قبلا شرایط مناسبی نداشته اند و یک تحول در زندگی هر کدام، اوضاعشان را تغییر داده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، نازنین پیرکاری تهیه کننده و کارگردان «يک چكه ماه» تولید جدید شبکه مستند، درباره این مجموعه مستند توضیح داد: محوريت این اثر که تا به حال دو قسمت از آن را ساخته ایم، تغيير و تحول است و گروه تحقيق و پژوهش ما زحمات زیادی كشيدند تا سوژه های مرتبط را پيدا كنند و آنها را مقابل دوربین بیاورند.

وی افزود: این کار تعدد لوكيشن زيادی داشت، چون ميخواستيم از ابعاد مختلف به زندگى كاراكترها بپردازيم. به همين علت بايد شخصيت منتخب را در محل كار، خانواده، محفل دوستان و... همراهی می کردیم.

این مجری ادامه داد: هدف ما از ساخت «یک چکه ماه» این بود که بدانیم گفته های معروف درباره فلسفه عاشورا از جمله این جمله امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه میدارد، چیست و این دو ماه در دنیای مدرن امروز چه تاثیری دارد.

پیرکاری یادآور شد: در تحقیقاتی که داشتیم، با افرادی روبرو شدیم که تغییر شخصیتی و تحولشان به مراسم عزاداری عاشورا پیوند خورده و تحت تاثیر عزاداری امام حسین (ع) بوده است.

وی تصریح کرد: بنابراین دو شخصیتی که در قسمت اول و دوم با آنها روبرو می شویم هر دو به واسطه حضور در مراسم  عزاداری امام حسین (ع) تغییر کرده اند.

کارگردان «یک چکه ماه» ادامه داد: یکی از این شخصیت ها فرهاد خیاط فرد جاهل و لاتی بوده است که اکنون در شرایطی 180 درجه متفاوت با گذشته اش است و فعالیت می کند.

پیرکاری تأکید کرد: شخصیت دیگرمان عليرضا محمودى است که در گذشته اعتیاد داشته و حتی جایی برای خواب نداشته و کارتن خواب بوده است، به او برای خواب در تکیه جا می دهند. وقتی خواب است رویش پتو می اندازند، برایش غذا می آورند و اتفاقاتی می افتد که او تصمیم می گیرد ترک کند.

عوامل این مستند عبارتند از تهيه كننده و كارگردان: نازنين پيركارى، مشاور پروژه: مهدى بخشى مقدم،مدير توليد: مصطفى تفكر، تحقيق و پژوهش: حبيبه محمد يوسفى، تصويربردار: على رشيدى فر، صدابردار: مجيد نجاتى.

«یک چکه ماه» تولید جدید شبکه مستند، در دو قسمت شنبه و یکشنبه 6 و 7 آذر ساعت 22 روی آنتن می رود و روز بعد ساعت 15:30 بازپخش می شود.

کلمات کلیدی:

موارد مرتبط