پخش آخرین قسمت مجموعه «فیلم کوتاه» از شبکه مستند

خدابخش می گوید 70 فیلمساز را در یک سال گذشته معرفی کردیم پخش آخرین قسمت مجموعه «فیلم کوتاه» از شبکه مستند

پخش آخرین قسمت مجموعه «فیلم کوتاه» از شبکه مستند

تهیه کننده برنامه «فیلم کوتاه» از پخش آخرین قسمت این برنامه از شبکه مستند خبر داد و ویژگی های این مجموعه را که در دو سری طی یک سال گذشته روی آنتن رفته است برشمرد.

عماد خدابخش تهیه کننده برنامه «فیلم کوتاه» در گفتگو با روابط عمومی شبکه مستند سیما، درباره آخرین قسمت این مجموعه توضیح داد: در این قسمت مخاطبان با زندگی و کار حامد نجابت آشنا می شوند و بخش هایی از فیلم او را که در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرده تماشا می کنند.

وی افزود: در بخش آموزشی حامد سلیمان زاده، به جمع بندی مباحثی که در این دو سری در برنامه مطرح شده می پردازد و پخش یک فیلم خارجی را خواهیم داشت که توسط شاهین شجری کهن نقد می شود.

تهیه کننده «فیلم کوتاه» از معرفی 70 فیلمساز در طی 56 قسمت این برنامه خبر داد و گفت: خوشبختانه طی این مدت بخش زیادی از اساتید سینمای ایران در رشته های تخصصی در برنامه حضور داشتند. مخاطبان بخش آموزش زیاد بودند و در هر دو سری، تمام مسائلی را که به ساخت فیلم مربوط می شود بررسی کردیم.

خدابخش یادآور شد: در سری دوم هر هفته نمایش و نقد یک فیلم خارجی را داشتیم. در مجموع بیش از 30 فیلم ایرانی پخش کردیم و از آخرین اخبار فیلم کوتاه سخن گفتیم.

وی تأکید کرد: بسیاری از علاقمندان به حوزه فیلم کوتاه در تهران و به ویژه شهرستان ها، ساخت فیلم کوتاه را با این برنامه آموختند و انجمن سینمای جوان و صنف فیلم کوتاه نیز ارتباط و همکاری خوبی با ما داشتند.

فقط یکی دو نفر دعوتمان برای حضور در «فیلم کوتاه» را نپذیرفتند

این برنامه ساز در پایان تصریح کرد: در طول یک سال گذشته شاید صرفا یک یا دو نفر بودند که تقاضای ما برای حضور در برنامه را نپذیرفتند. «فیلم کوتاه» اولین برنامه تخصصی بود که در کل تاریخ تلویزیون به این شکل به فیلم کوتاه پرداخت و با معرفی فیلمسازان و بخشهای آموزشی همراه بود و بابت این اتفاق از شبکه مستند که تاکنون حامی فیلم کوتاه بوده، تشکر می کنم.

آخرین قسمت از مجموعه «فیلم کوتاه» سه شنبه 23 آذر ساعت 21 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و چهارشنبه 24 آذر ساعت 10 بازپخش می شود.

کلمات کلیدی:

نظر دادن

نظر

  • نگار
    نگار

    سلام وقت خوش. سری اول برنامه ی فیلم کوتاه قابل دانلود نیست؟