گفتگوهای دیده نشده با زنده یاد هاشمی رفسنجانی و سردار سلیمانی اجرای یک عملیات لو رفته و شهادت 175 شهید غواص به روایت «به اضافه مستند»

اجرای یک عملیات لو رفته و شهادت 175 شهید غواص به روایت «به اضافه مستند»

«به اضافه مستند» این هفته به بررسی مستند «شلمچه» اثر محمدعلی فارسی اختصاص دارد که درباره عملیاتی است که به شهادت 175 غواص منجر شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، دومین قسمت برنامه «به اضافه مستند» سه شنبه این هفته با بررسی مستند «شلمچه» به کارگردانی محمدعلی فارسی در ایام سالگرد عملیات کربلای ۴ و ۵ از شبکه مستند پخش خواهد شد.

 «شلمچه» روایتی است گفته نشده از عملیات کربلای ۴ و ۵  که به واکاوی برخی اتفاقات که منجر به لو رفتن عملیات و شهادت 175 شهید غواص شده است، می پردازد.

«به اضافه مستند» با اجرای علی صدری نیا در این قسمت میزبان محمد علی فارسی مستندساز و سردار جعفر اسدی فرمانده سابق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود.

«شلمچه» که پروسه تولید آن از سال 74 کلید خورده بود به دلایلی تا 20 سال بعد متوقف شد اما با اتفاق شناسایی و تشیع 175 شهید غواص دوباره روی میز تدوین محمدعلی فارسی قرار گرفت و نهایتا تکمیل شد.

در این فیلم مصاحبه هایی دیده نشده با شخصیت های چون زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی (رئیس جمهور وقت)، محسن رضایی (فرمانده وقت سپاه)، سردار قاسم سلیمانی (فرمانده وقت لشکر ثارا..) و ... وجود دارد که این مصاحبه های قدیمی اما دیده نشده از اتفاقاتی مانند چگونگی اجرای عملیات با وجود لو رفتن آن پرده بر می دارد.

برنامه «به اضافه مستند» به تهیه کنندگی محمد حسین میری و کارگردانی محمدرضا رضائیان سه شنبه هر هفته با پخش و رونمایی تلویزیونی مستندهای مهم و جنجالی به بررسی موضوع آن ها می پردازد.

قسمت دوم این برنامه سه شنبه 28 دی ماه ساعت 20:30 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و چهارشنبه 29 دی ساعت 9 و جمعه 1 بهمن ساعت 13:30 بازپخش می شود.

کلمات کلیدی:

نظر دادن