گفتگو با حسین محجوب درباره مستندسازی در «گنجینه» شبکه مستند

گفتگو با حسین محجوب درباره مستندسازی در «گنجینه» شبکه مستند

گفتگو با حسین محجوب درباره مستندسازی در «گنجینه» شبکه مستند

«گنجینه» این هفته و هفته آینده به گفتگو با حسین محجوب که علاوه بر بازیگر، مستندساز نیز هست، اختصاص دارد و «ترکمن» ساخته او نیز پخش می شود.
به گزارش ایسنا، مجموعه «گنجینه» که به پخش مستندهای برگزیده دهه های 50 و 60 با هدف تقدیر از گنجینه های سینمای مستند ایران اختصاص دارد، این هفته مستند «ترکمن» ساخته حسین محجوب بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون را روانه آنتن می کند.
مستند چهار قسمتی «ترکمن» به نویسندگی و کارگردانی حسین محجوب در سال ۱۳۶۴ ساخته شده است و این هفته قسمت اول آن با نام «تولد» که به تاریخچه پیدایش قوم ترکمن و مراسم مربوط به تولد کودکان می پردازد، پخش می شود.
هفته آینده نیز «گنجینه» به گفتگو با حسین محجوب و نمایش قسمت دوم «ترکمن» با نام «عروسی» اختصاص خواهد داشت و این مستند نیز مروری بر مراسم خواستگاری و عروسی و نقش زن ترکمن در خانواده دارد.
همایون امامی کارشناس برنامه است که در دو قسمت پیش رو با محجوب، نه به عنوان بازیگری حرفه ای و شناخته شده بلکه به عنوان یک مستندساز گفتگو می کند.
«گنجینه» چهارشنبه ها ساعت 21 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و پنجشنبه ها ساعت 9 بازپخش می شود و دو قسمت آینده آن در روزهای 24 و 31 خرداد در جدول پخش شبکه مستند قرار دارد.

نظر دادن

نظر

  • کاوه
    کاوه

    سلام
    از برنامه خوب این هفته اتون بسیار تشکر میکنم. اما ایکاش کیفیت مستند ترکمن بهتر بود. حیف چنین آثاری هست که به این روز دچار شوند.

    سلام. ما هم تشکر می کنیم که بیننده شبکه مستند هستید و در این خصوص با شما هم نظریم.