نگاهی به مشکلات نابینایان در «شهری برای همه»

نگاهی به مشکلات نابینایان در «شهری برای همه»

نگاهی به مشکلات نابینایان در «شهری برای همه»

شبکه مستند سیما در هفتمین قسمت از مجموعه مستند «شهری برای همه» مشکلات نابینایان در سطح شهر را بررسی می‌کند.
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، فاطمه صارمی بابیان این مطلب گفت: قسمت هفتم مجموعه «شهری برای همه» به مشکلات پیاده‌روها و موانعی که توسط افراد عادی به‌صورت ناآگاهانه ایجادشده، می‌پردازد.
کارگردان این مجموعه مستند افزود: دوربین «شهری برای همه» در این قسمت با خسرو ضیایی شهروند نابینا همراه می‌شود، با او به سطح شهر می‌رود تا مشکلاتی که براثر ناآگاهی مردم در مسیر تردد این افراد ایجادشده را به تصویر بکشد.
وی تصریح کرد: در این برنامه خواهیم دید که مسائل به‌ظاهر کم‌اهمیتی مثل مغازه‌دارهایی که وسایل خود را در پیاده‌روها می‌چینند، دست‌فروش‌هایی که در پیاده‌روها بساط می‌کنند و یا افرادی که ماشین‌هایشان را بر روی پل‌ها پارک می‌کنند، معلولان را با چه مشکلات مهمی مواجه خواهد کرد.
این کارگردان ادامه داد: این مجموعه مستند که در 13 قسمت 30 دقیقه‌ای با مشارکت دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور و شبکه مستند سیما تولیدشده است، به بررسی مشکلات و معضلات بافت شهری، ساختمان‌ها و فضاهای عمومی، سیستم حمل‌ونقل و شبکه پیاده شهری می‌پردازد و سعی دارد جامعه را آگاه کند.
این مجموعه را وحید مهدی زاده تهیه‌کرده و از دیگر عوامل آن می‌توان به تصویربرداران ایران مصطفی فریدونی و عباس عباسی، تصویربرداران کشورهای خارجی علی بشارت و علیرضا صارمی، تدوین گران حامد مسعودی و حمیدرضا مسعودی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز علی باروتی، گوینده سینا ییلاق بیگی، عكاس احسان نقابت و مدیر تولید فرشته جوادی اشاره کرد.
این برنامه پنجشنبه 17 اسفند ساعت 20 از شبکه مستند پخش و جمعه ساعت 4:30 بامداد بازپخش می شود.

کلمات کلیدی:

نظر دادن