روایتی از آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا در یک مستند

«نگاره‌ای از باد و باران» و «بهار را تو روایت کن» در شبکه مستند روایتی از آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا در یک مستند

روایتی از آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا در یک مستند

شبکه مستند سه‌شنبه 22 خرداد فیلم‌های «بهار را تو روایت کن» و «نگاره‌ای از باد و باران» را برای علاقه‌مندان به آثار مستند روی آنتن می‌برد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، «بهار را تو روایت کن» به کارگردانی علیرضا آل یمین روایتی از عملیات آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا در سوریه، سه‌شنبه 22 خرداد ساعت 19:30 از شبکه مستند پخش می‌شود.

«بهار را تو روایت کن» مراحل آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا را به تصویر کشیده شهرهایی با ۶۵ هزار نفر جمعیت که سال‌ها در محاصره گروه‌های تروریستی احرار الشام، جبهه النصره و الجبهه الشامیه بود و در این مدت بیش از هزار نفر از شهروندانشان براثر حملات هرروزه و گلوله‌باران مداوم تروریست‌ها به شهادت رسیدند.

این مستند 40 دقیقه‌ای با پخش تصاویر واقعی از محاصره این دو شهر شیعه‌نشین و آزادسازی آن‌ها توسط ارتش سوریه و متحدانش روی آنتن خواهد رفت.

این فیلم کاری از مرکز مستند حقیقت است و مرتضی شعبانی تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد و تکرار آن چهارشنبه 23 خرداد ساعت 8 خواهد بود.

«نگاره‌ای از باد و باران» به تهیه‌کنندگی مشترک صابر یاور زاده و ولی‌الله قربانی هم امشب ساعت 19 پخش می‌شود.

این مستند که ولی‌الله قربانی کارگردانی آن را بر عهده داشته به معرفی و بررسی معماری سنتی طبرستان و بیان تأثیرات آن بر مردم آن دیار می‌پردازد.

 

نظر دادن

نظر

 • حسام گوری
  حسام گوری

  سلام
  امسال ماه رمضان متفاوتی برای من بود چرا که به خاطر علاقه من به تاریخ و شخصیت های انقلاب اسلامی و علاوه بر این ها رشته اصلی من یعنی قرآن کریم با مجموعه تاریخ شفاهی ایران اشنا شدم که در ماه رمضان حقا و انصافا تفسیر ها و کلیپ های جالبی منتشر شد که بر اندوخته های من و احتمال زیاد بقیه مخاطبان افزوده گردید
  ان شاءالله با همین روند ادامه بدهید والبته ما که در آستانه شهادت شهدای بزرگی چون شهید چمران وشهدای هفتم تیر هستیم امیدوارم با پخش کلیپ ها و سخنرانی های کمتر دیده شده از این عزیزان به ما جوانان اطلاعات دقیق از اندیشه و تفکرات این شهدای عزیز بدهید.
  بی صبرانه از الان منتظر ویژه برنامه های تاریخ شفاهی ایران برای شهید چمران و شهدای هفتم تیر هستم

  سلام، خوشحالیم که این برنامه مورد پسند شما و دیگر بینندگان قرار گرفته است.