بازخواست محتکران در شبکه مستند

«احتکار» سوژه 360درجه شد بازخواست محتکران در شبکه مستند

بازخواست محتکران در شبکه مستند

چهارمین قسمت از فصل دوم برنامه تلویزیونی «360 درجه» به موضوع احتکار کالاهای اساسی مردم و افزایش قیمت ناشی از این مساله می‌پردازد.

به‌گزارش خبرگزاری روابط عمومی شبکه مستند سیما، تحریم‌ها بخشی از مشکلات اقتصادی امروز ما است. مهم تر از تحریم‌های آمریکایی، تصمیمات خلق الساعه دولتی و نابسامانی بانک‌ها است که باعث تشدید بی ثباتی مالی و در نتیجه شروع تحریم‌های داخلی یا همان احتکار شده است. امروز در کنار اخبار مربوط به افزایش لحظه‌ای قیمت دلار و طلا، خبر دیگری نیز نگرانی‌های مردم را دوچندان می‌کند و آن هم احتکار کالاهای اساسی مردم توسط عده‌ای سودجو است. برای محتکرین فرقی نمی‌کند که چه کالایی را احتکار کنند؛ آنان از پوشک بچه گرفته تا لوازم خانگی را احتکار می‌کنند تا در روزهای آینده با امید افزایش گزاف قیمت این کالاها، سودهای چندصد میلیونی به جیب بزنند.

جدیدترین قسمت از برنامه «360 درجه» ضمن مروری بر موضوع احتکار در چند سال اخیر و خسارات ناشی از این کار، عملکرد دستگاه‌های اجرایی در برخورد قاطع با محتکرین را مورد بررسی قرار می‌دهد.

«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم جامعه در طول یک هفته تهیه و تولید می‌شود. به روز و به لحظه بودن موضوعات از ویژگی‌های اصلی این برنامه تلویزیونی است.

«360 درجه» با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه هر هفته ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش می‌شود.

 

نظر دادن