رابطه عاطفی انسان و اسب را در «من خودم اسبم» به تصویر کشیدیم

ماجرای داوود قرمزی و شبدیز رابطه عاطفی انسان و اسب را در «من خودم اسبم» به تصویر کشیدیم

رابطه عاطفی انسان و اسب را در «من خودم اسبم» به تصویر کشیدیم

«من خودم اسبم» به کارگردانی جمشید ابرازی، با اولین پخش از تلویزیون در مجموعه «سینما حقیقت» رابطه عاطفی داوود قرمزی و شبدیز را به تصویر می کشد.
سید محسن طباطبایی پور تهیه کننده مستند «من خودم اسبم» در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره این اثر توضیح داد: برای ساخت این مستند به روستای مهرجرد در سمیرم اصفهان رفتیم که یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی ایران را دارا است و بزرگ ترین تولیدکننده سیب و پرورش نژاد اسب دره شوری به حساب می آید.
وی افزود: داستان «من خودم اسبم» در اصطبلی می گذرد که در محل کوچ عشایر قشقایی قرار گرفته است و ما به بهانه آشنایی با زندگی شخصیت اصلی این اثر با نام داوود قرمزی به سختی های پرورش اسب و مسائل حاشیه آن می پردازیم.
این تهیه کننده یادآور شد: این فرد از ایل قشقایی است و از کودکی علاقه شدیدی به اسب و پرورش آن داشته است. او در اصطبل پرورش اسب آقای اردشیر خان مسکوب که از بزرگان ایل قشقایی است کار می کند، به نوعی همه کاره اسبها شده و به ویژه مربی اسبی به نام شبدیز است.
طباطبایی هدف اصلی این فیلم را نمایش علاقه و عاطفه میان انسان و اسب معرفی و اظهار کرد: محور اصلی این مستند، رابطه عاطفی داوود و شبدیز است و در این بستر طبیعت بسیار زیبای سمیرم را نیز نشان می دهیم. «من خودم اسبم» یک مستند محض است و ما شاهد شخصیت واقعی داوود قرمزی هستیم که هیچ دخل و تصرفی توسط کارگردان در این شخصیت نشده است.
وی ادامه داد: این شخصیت علاقه زیادی به اسبها از جمله شبدیز دارد که از کودکی او را پرورش داده است. تحقیق این فیلم چیزی حدود 3 ماه طول کشیده، یک ماه صرف تصویربرداری شده و دو ماه هم برای تدوین آن زمان گذاشته شد.
طباطبایی در پایان گفت: این فیلم 25 دقیقه ای که در جشنواره هایی چون سینما حقیقت در بخش مسابقه شرکت داشته است، به صورت فول اچ دی به دو طریقه زمینی و هوایی تصویربرداری شده است.
«من خودم اسبم» به کارگردانی جمشید ابرازی، شنبه 24 تیر ماه ساعت 21 از مجموعه «سینما حقیقت» شبکه مستند روی آنتن می رود و یکشنبه 25 تیر ماه ساعت 9:30 بازپخش می شود.

کلمات کلیدی:

نظر دادن