هوادار دو آتیشه فوتبال به شبکه مستند آمد

روایت 30 سال هواداری صنعت نفت آبادان در «به اضافه مستند» هوادار دو آتیشه فوتبال به شبکه مستند آمد

هوادار دو آتیشه فوتبال به شبکه مستند آمد

مستند «اسکندر» به کارگردانی علی شهابی در جدیدترین قسمت برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، هشتمین قسمت از فصل سوم «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «اسکندر» ساخته علی شهابی از شبکه مستند پخش خواهد شد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، امیر حاج رضایی، کارشناس با سابقه و منتقد فوتبال مهمان برنامه خواهد بود و با موضوع هواداری در ایران، لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های میزبانی از هواداران در استادیوم‌ها و فرهنگ هواداری در ورزشگاه‌ها صحبت خواهند کرد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «اسکندر»، روایتی متفاوت از زندگی «اسکندر بنی سعید»، هوادار دو آتیشه و قدیمی تیم صنعت‎نفت آبادان است که عمر طرفداری‌اش از سه دهه گذشته و با وجود کهولت سن، هنوز هم‌ دست از حمایت تیمش برنمی‌دارد. این مستند با ورود به زندگی این هوادار، فعالیت‌های شخصی و فوتبالی او را دنبال می‌کند. هم‌چنین در این مستند، گوشه‌هایی از مشکلات تیم صنعت نفت آبادان، بی‌توجهی به برخی از هواداران قدیمی این تیم محبوب و فرهنگ صحیح هواداری در ورزشگاه‌های ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سوژه این مستند، روایت یک روز از زندگی اسکندر بنی‌سعید است. این روز مصادف با یکی از دیدارهای حساس این تیم در لیگ برتر شده است و او همانند همیشه برای طرفداری از تیمش به استادیوم خانگی این تیم می‌رود. هیجانات او در طول بازی، صحبت‌هایش با راوی مستند و حتی مربی‌گری او از روی سکو‌ها صحنه‌های بی‌نظیر و منحصر به فردی را خلق کرده است. این مستند 30 دقیقه‌ای که به کارگردانی علی شهابی و تهیه‌کنندگی صدا و سیمای استان آبادان ساخته شده است، امسال به مرحله نهایی مسابقه رادیوتلویزیونی ABU Prizes راه ‌یافت. مسابقه سالانه‌ای که میان تولیدات رسانه‌های عضو اتحادیه رادیو تلویزیون‌های ‌آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود و اکنون نیز این فیلم مستند از برنامه «به اضافه مستند» پخش خواهد شد. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه 18 دی ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 19 دی ساعت 9 و جمعه 21 دی ماه ساعت 13:30 است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن

نظر

 • Shahin

  واقعا برنامه ی زیبایی بود.به خصوص با حضور آقای حاج رضایی کارشناس کاربلد و با سواد فوتبال.
  امیدوارم حرف هایی که گفته شد به گوش مسئولین برسه مخصوصا حرفهای آخر آقای حاج رضایی تا شاید از این خواب غفلت بلند بشن.
  در آخر باید بگم که امثال آقای اسکندر افتخار یک باشگاه و حتی فوتبال یک مملکت هستند و امیدوارم روزی برسه که همه ی این بی عدالتی ها برطرف بشه و شاهد فوتبال سالم و تمیز در میهنمون باشیم چون فوتبال برای خیلی ها فراتر از مرگ و زندگیه
  با تشکر از عوامل برنامه ی به اضافه ی مستند و شبکه مستند
  پایدار و موفق باشید