روایت شکارچی هنرمندی که حامی محیط‌ زیست شد

«خودساخته» روی آنتن شبکه مستند می‌رود روایت شکارچی هنرمندی که حامی محیط‌ زیست شد

روایت شکارچی هنرمندی که حامی محیط‌ زیست شد

«خودساخته» تولید جدید شبکه مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد دستمالچیان دوشنبه1 بهمن ساعت 21 از این شبکه روانه آنتن می‌شود.

این مستند پرتره‌ای از علی‌اصغر خاکساری طراح، قلمزن، طلاکوب و حکاک دارای مدرک درجه‌یک هنری در رشته قلمرنی و حکاکی دارای نشان دست خلاق و نشان مرغوبیت ملی آثار است، هنرمندی که روزی در زمره شکارچیان باسابقه قرار داشت و پس‌ازآنکه درباره محیط‌زیست و گونه‌های مختلف احساس خطر کرد تفنگش را با ایده خلاقانه قلمزنی کرد و به دیوار آویخت.

وی افزود: این هنرمند سال‌هاست که برای تشویق شکارچیان برای کنار گذاشتم شکار غیرقانونی تفنگ آن‌ها را باهنر قلم‌زنی منقش به شکل‌های زیبا می‌کند.

این کارگردان تصریح کرد: خاکساری دغدغه زیادی درباره محیط‌زیست دارد و در این برنامه هشدارهایی درباره وضعیت محیط‌زیست، از بین رفتن مراتع، بحران آب، خاک، فرسایش خاک، و ... مطرح خواهد کرد.

دستمالچیان ادامه داد: این مستند بازسازی در خراسان رضوی شهرهایی مثل درگز، چناران و ... تصویربرداری شده و در حدود 59 دقیقه می‌کوشد مخاطب را با این هنرمند که حالا از حامیان جدی محیط‌زیست است آشنا کند.

«خودساخته» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد دستمالچیان در شبکه مستند سیما تولیدشده و از عوامل آن می‌توان به تصویربردار محمد خراسانی، مجری طرح مهسا صالح زهی، مدیر تولید مهدی کیایی پور، صدابردار رضا عزیزفرخانی و .. اشاره کرد.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن