اولین مستند از کودتای ونزوئلا در تلویزیون ایران

دوربین مستندسازان ایرانی میان کودتاگران ونزوئلا اولین مستند از کودتای ونزوئلا در تلویزیون ایران

اولین مستند از کودتای ونزوئلا در تلویزیون ایران

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه» به بررسی ابعاد مختلف کودتا در ونزوئلا و تلاش برای براندازی حکومت مادورو رئیس جمهور قانونی این کشور می‌پردازد.

به‌گزارش خبرگزاری روابط عمومی شبکه مستند، کودتا و تلاش برای براندازی نظام حاکم در ونزوئلا به یکی از سوژه‌های داغ هفته‌ اخیر رسانه‌های دنیا تبدیل شد. خیابان‌های کاراکاس پایتخت ونزوئلا در روزهای گذشته محل تجمعات اعتراض‌آمیز فراوانی علیه مادورو رئیس جمهور قانونی بوده است البته حامیان مادورو هم بی‌کار ننشستند و در حمایت از رئیس جمهور قانونی‌شان به خیابان‌ها آمدند؛ آنها نمی‌خواهند یک دولت کودتاگر آمریکایی بر آنها حکومت کند.


کودتا و سرنگونی یکی از سیاست‌های همیشگی و مورد استقبال ایالات متحده در آمریکای لاتین بوده است. کارشناسان درباره جذابیت ونزوئلا برای آمریکا معتقدند که چیزی جز نفت عامل دلبری ونزوئلایی‌ها نیست. ونزوئلا بیشترین ذخایر نفت دنیا را در اختیار دارد و با 300 میلیارد بشکه نفت حدود 21درصد منابع نفتی جهان را مدیریت می‌کند.


این قسمت از برنامه «360 درجه»، ضمن بررسی اتفاقات چند روز اخیر در ونزوئلا، آینده سیاسی این کشور را در نگاه کارشناسان مسائل بین‌الملل بررسی می‌کند.


«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن