تماشای جاذبه های «تفتان کوه» در تولید جدید شبکه مستند

تماشای جاذبه های «تفتان کوه» در تولید جدید شبکه مستند

تماشای جاذبه های «تفتان کوه» در تولید جدید شبکه مستند

«تفتان کوه» به تهیه‌کنندگی سلیمان خادمی و کارگردانی شهروز صفری دوشنبه 15 بهمن ساعت 21:30 از شبکه مستند روی آنتن می‌رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، سلیمان خادمی درباره این مستند گفت: این فیلم روایت سفر ماجراجویانه و صعود کوهنوردان مهابادی به تفتان کوه است و سعی کردیم در آن بینندگان را با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این منطقه جغرافیایی آشنا کنیم.

وی افزود: در این مستند با سه کوه‌نورد مهابادی همراه خواهیم بود که سه روز برای صعود به تفتان میهمان دو کوهنورد زاهدانی می‌شوند و یک‌شب هم میهمان‌خانه این بزرگواران خواهند بود و به همین بهانه کمی از سخاوت بیکران مردم سیستان و بلوچستان هم به تصویر کشیده شده است.

این تهیه‌کننده گفت: کوه تفتان یکی از جاذبه‌های حیرت‌انگیز در استان سیستان و بلوچستان با آب‌وهوای خوبی که دارد، برای تمامی دوستداران طبیعت و گردشگران وسوسه‌انگیز است؛ قله تفتان ۴۰۵۰ متر ارتفاع دارد و از آتش‌فشان‌های نیمه فعالی است که همچنان گاز گوگرد از آن متصاعد می‌شود، این کوه در حدفاصل شهرستان‌های خاش و میر جاوه واقع‌شده و ازنظر پوشش گیاهی و حیات جانوری نقش به سزایی در محیط اطراف و همچنین زندگی مردم سخت‌کوش این منطقه دارد.

وی تصریح کرد: سفر چندروزه ما به این کوه پررمزوراز تجربه‌ای منحصربه‌فردی است که در از جنبه‌های مختلف گردشگری و ورزشی اهمیت دارد، ما در این سفر مهیج با جاذبه‌های طبیعی این منطقه بکر آشنا خواهیم شد و درنهایت شاهد صعود کوهنوردان مهابادی به تفتان کوه خواهیم بود.

این تهیه‌کننده گفت: حضور کوهنوردانی از شمال غرب ایران در منتهی‌الیه جنوب غربی کشور پیام‌آور همبستگی اقوام مختلف است و این هم‌بستگی در مستند به‌خوبی نمایش داده‌شده است.

این مستند در شبکه مستند سیما تهیه‌شده و امشب ساعت 21:30 از همین شبکه پخش و فردا ساعت 10:30 بازپخش می‌شود.

کلمات کلیدی:

نظر دادن