«من یک چوپانم» در «به اضافه مستند»؛ ثروتمند‌ترین چوپان ایران را بشناسید

روایتی متفاوت از زندگی چوپان میلیاردر ایرانی در تلویزیون «من یک چوپانم» در «به اضافه مستند»؛ ثروتمند‌ترین چوپان ایران را بشناسید

«من یک چوپانم» در «به اضافه مستند»؛ ثروتمند‌ترین چوپان ایران را بشناسید

مستند «من یک چوپانم» به کارگردانی حمید هاشم‌زاده در پانزدهمین قسمت از فصل سوم برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «من یک چوپانم» به کارگردانی حمید هاشم‌زاده از شبکه مستند پخش خواهد شد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، دکتر علی وقف‌چی، رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی در مجلس و دکتر علی شاه‌حسینی، کارشناس کسب و کارهای خانگی مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع تقویت صنعت گردشگری در ایران، ظرفیت‌های موجود در کشور و موانع راه صحبت کرده و به ارائه راهکار در زمینه کسب و کارهای خانگی می‌پردازند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «من یک چوپانم»، روایتی جذاب و حیرت‌انگیز از ثروت‌مندترین چوپان ایران است. این فیلم مستند، داستان کارآفرینی یکی از روستانشینان ایرانی در استان فارس است؛ مردی که در ابتدا چوپان بود اما با ابتکار و کارآفرینی خود توانست به جذب توریست‌های خارجی پرداخته و ثروت زیادی کسب کند. این کارآفرین موفق همراه با خانواده خود، اکنون تبدیل به نفر ششم جذب گردشگر در ایران شده است.

سوژه اصلی این فیلم مستند، عباس برزگر، چوپان اهل استان فارس است. او با راه‌اندازی یک دهکده توریستی در روستای بوانات شیراز، سالانه میزبان هزاران گردشگر خارجی است و یکی از برجسته‌ترین کارآفرینان کشور به شمار می‌رود. او با کمک خانواده‌اش و با استفاده از محصولات خانگی، از توریست‌های خارجی پذیرایی کرده و آن‌ها را به دیدن عشایر می‌برد. در این مستند که به تهیه‌کنندگی لطف‌الله جاویدی تولید شده است، عباس برزگر از تجربه‌های خود برای در زمینه جذب گردشگر و پتانسیل‌های بالقوه روستا سخن گفته و ماجرای شکل‌گیری ایده دهکده توریستی را بیان خواهد کرد. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه 14 اسفند ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 15 اسفند ساعت 9 و جمعه 17 اسفند ماه ساعت 13:30 است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

نظر دادن