«پسر بلوط» به شبکه مستند می‌آید

«پسر بلوط» به شبکه مستند می‌آید

مستند «پسر بلوط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید حمید موسوی شنبه 25 اسفند ساعت 21 از قاب «سینما حقیقت» شبکه مستند روی آنتن می‌رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، «پسر بلوط» مستندی درباره احمد قلاوند است، جوانی خوزستانی که از کودکی آرزوی کاشتن درخت و به ثمر رساندن جنگلی از بلوط را در سر داشت، در سن 26 سالگی و با جامه عمل پوشاندن به ایده‌ها و دغدغه‌هایش به پسر بلوط معروف شد.

احمد قلاوند دغدغه اقلیم زاگرس نشینان خوزستان را دارد. او با دست‌های خود نزدیک به 4 هزار و 500 نهال «کنار»، «داغداغان»، «بلوط»، «بنه»، «زالزالک» و سایر گونه‌های بومی را پرورش داده و در میان روستایی‌ها، عشایر و دانش‌آموزان ارتفاعات خوزستان، روستاهای اطراف و حتی استان‌های هم‌جوار به‌صورت رایگان توزیع کرده است. احمد حتی با احداث نخستین خزانه نهال بلوط استان خوزستان در مدرسه روستای «جوروند»از توابع شهرستان اندیمشک ، توانسته است هم استانی‌هایش را به احیاء و نگهداری از بلوط - به‌عنوان پوشش بومی در معرض خطر نابودی زاگرس- تشویق کند و نتیجه هم بگیرد.

مجموعه «سینما حقیقت» با موضوع پخش آثار برگزیده دوره‌های مختلف جشنواره سینما حقیقت با مضامین اجتماعی شنبه‌ها ساعت 21 روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن روزهای یکشنبه ساعت 9 خواهد بود.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن