«پارک ملی سیاه‌کوه» به شبکه مستند آمد

جدیدترین تصاویر گونه‌های در خطر انقراض ایران در شبکه مستند «پارک ملی سیاه‌کوه» به شبکه مستند آمد

«پارک ملی سیاه‌کوه» به شبکه مستند آمد

مستند «پارک ملی سیاه کوه» به کارگردانی محسن عباسی در جدیدترین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، هفدهمین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «پارک ملی سیاه کوه» به کارگردانی محسن عباسی از شبکه مستند پخش خواهد شد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، حمیدرضا میرزاده، فعال محیط‌زیستی و نوید قلی‌خانی، کارشناس حیات وحش مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع اهمیت توجه به حیات وحش ملی ایران، حفاظت صحیح از محیط زیست و به ویژه پارک‌های ملی کشور صحبت خواهند کرد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «پارک ملی سیاه کوه»، روایتی دقیق و عینی از حيات وحش استان يزد در منطقه حفاظت شده «سیاه کوه» اردکان است و گونه‌های حيات وحش، منابع طبیعی و محیط‌زیست پارك ملی سياه كوه را به تصوير کشیده است. در این مستند 52 دقیقه‌ای، تصاویر زیادی از حیوانات این زیستگاه نظیر پوزپلنگ ایرانی، شاه روباه، زاغ بور، مار شاخ دار و ... شکار شده است و بسیاری از گونه‌های حیوانی در حال انقراض به نمایش درآمده است.

منطقه «سیاه کوه» یکی از پهنه‌های باشکوه سرزمین‌مان در دل کویر است که در مجاورت یکی از وسیع‌ترین عرصه‌های بیابانی کشور قرار گرفته است. اکوسیستم‌های متنوع این منطقه نظیر بیابان، استپ، نمکزارها و ... تبدیل به زیستگاه بسیاری از حیوانات شده است. «پارک ملی سیاه کوه» با مساحتی بیش از 80 هزار هکتار، در سال 1380 به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد و به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوست. این مستند اختصاصا به همین محدوده پرداخته است.

مستند پارک ملی سیاه کوه که به کارگردانی محسن عباسی و تهیه‌کنندگی اسماعیل ثقفی تولید شده است، پیش از این در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت حضور داشت و اکنون برای اولین بار از شبکه مستند و برنامه «به اضافه مستند» پخش و رونمایی خواهد شد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه 20 فروردین ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 21 فروردین ساعت 9 و جمعه 23 فروردین ماه ساعت 13:30 است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن

نظر

  • Elham

    سلام با تشکر از برنامه های خوبتون،
    چجوری میتونیم این برنامه رو دانلود کنیم؟من لازم دارم برای فعالیت محیط زیستی،هم این برنامه و هم اسپانیا از آسمان رو که امروز ۲۳ فروردین ۹۸ پخش شد