فراخوان سومین جشنواره تلویزیونی مستند

فراخوان سومین جشنواره تلویزیونی مستند
فراخوان بخش فیلمِ سومین جشنواره تلویزیونی مستند
 

سومین جشنواره تلویزیونی مستند در دو بخش فیلم و عکس مستند، در تابستان ۹۸ آغاز به کار خواهد کرد.
از اول تیرماه تا پایان مردادماه ۹۸، فیلم های مستند سومین دوره جشنواره، به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت که زمان و برنامه پخش آثار در زمان مقتضی اطلاع رسانی می گردد.
مهلت ثبت نام و ارسال آثار به جشنواره سوم تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۸ در نظر گرفته شده است.
در این دوره نیز، مشابه با دوره دوم جشنواره، آثار در سه بخش فیلم های کوتاه (تا ۳۰ دقیقه)، نیمه بلند (۳۰ تا ۵۲ دقیقه) و بلند (بیش از ۵۲ دقیقه) به نمایش درخواهند آمد و توسط هیات داوران و مردم مورد قضاوت و داوری قرار خواهند گرفت و در پایان به یک فیلم برگزیده هیات داوران و یک فیلم برگزیده مردمی در هر بخش، تندیس و جوایز جشنواره تعلق می گیرد.
اهداف، گاه شمار، جوایز، نحوه داوری آثار، شرایط کلی جشنواره و … را می توانید در بخش درباره ما در سایت جشنواره، مطالعه نمایید و سپس ثبت نام خود را انجام دهید.

 

فراخوان بخش مستندنگاریِ سومین جشنواره تلویزیونی مستند
 
جشنواره تلویزیونی مستند که از سال ۱۳۹۶ کار خود را در قالب ارائه فیلم های مستند آغاز کرد، پس از استقبال هنرمندان از این بخش در سال ۹۷ بخش عکاسی مستند را نیز برای استعدادیابی جوانان در این حوزه به جشنواره افزود.
حال در سومین سال برگزاری این جشنواره با توجه به اهداف اولیه آن برای گسترش رویکرد مستند در قالب های مختلف رسانه ای و همچنین نقش پررنگ مطبوعات در جهان امروزی و اهمیت تحقیق و پژوهش در ساختار فیلم مستند، بخش گزارش نویسی مطبوعاتی نیز به بخش های دیگر افزوده شد.
این بخش با تشویق خبرنگاران و روزنامه نگاران برای افزایش قدرت نویسندگی، تحلیل و توصیف و انتخاب برترین گزارش های مستند در مطبوعات طی دو سال گذشته، گامی دیگر در جهت گسترش این رویکرد در جامعه خواهد برداشت.
امید است افزودن این بخش، نویسندگان رسانه ها را  به درست نویسی، افزایش آگاهی و دغدغه مندی بیشتر نسبت به جامعه تشویق کند  و موجب تعامل و ارتباط موثر میان نویسندگان و کارگردانان حوزه مستند  شود.
 

جوایز جشنواره

نفر اول: تندیس برگ زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳ میلیون تومان جایزه نقدی
نفر دوم: لوح افتخار و مبلغ ۲ میلیون تومان جایزه نقدی
نفر سوم: لوح افتخار و مبلغ ۱ میلیون تومان جایزه نقدی

داوری آثار

انتخاب و داوری آثار به صورت متمرکز در مکان دبیرخانه توسط اساتید، فعالان و کارشناسان حوزه مستند انجام می شود.
اسامی اعضای هیئت داوری از طریق سایت جشنواره و رسانه های خبری اطلاع رسانی می شود.

آدرس دبیرخانه

تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان نهم شرقی، پلاک ۲۶، طبقه چهارم، دبیرخانه جشنواره مستند
کدپستی: ۱۹۹۸۷۳۳۵۵۱
تلفن: ۰۲۱۲۹۱۵۲۷۷۸
 
 
 
فراخوان بخش عکس مستند در سومین جشنواره تلویزیونی مستند
 

پس از برگزاری اولین دوره جشنواره عکس مستند در کنار جشنواره تلویزیونی فیلم مستند در سال گذشته و استقبال علاقه مندان عرصه عکس و فیلم مستند، جشنواره عکس مستند در سال ۹۸ با هدف شناسایی و حمایت از عکاسان جوان، مستعد، متعهد و ارتقای کیفی عکاسی مستند در جهت تقویت جریان تولید عکس برگزار خواهد شد.

این جشنواره، شرکت کنندگان را به موضوع خاصی محدود نمی کند و هر عکسی که بتواند در ذیل «عکاسی مستند» و با نگاه به سوژه انسانی قرار گیرد، می تواند در جشنواره حضور یابد.

مانند دوره قبل، این جشنواره در دو بخش تک عکس و مجموعه عکس برگزار می شود. آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار ۳۱ اردیبهشت ماه و اختتامیه جشنواره، مهرماه ۱۳۹۸ خواهد بود.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

کلمات کلیدی:

نظر دادن

نظر

  • بهنام مهزداد
    بهنام مهزداد

    با سلام و وقت بخیر
    فیلم بسیار دارم .جهت پخش چه می توان کرد?