مستند مجید قربانخانی روی آنتن شبکه مستند می رود

مستند مجید قربانخانی روی آنتن شبکه مستند می رود

مستند «مجید بربری» زندگی‌نامه شهید مدافع حرم مجید قربانخانی از شبکه مستند سیما پخش می شود.

به روابط عمومی شبکه مستند، مجید قربانخانی یکی از شهدای جوان دفاع از حریم اهل بیت (ع) است و ماجرای تحول تا شهادتش تنها چهار ماه به طول انجامید.

«مجید سوزوکی» یا «مجید بربری» جوانی از کوچه پس کوچه‌های یافت‌آباد تهران بود که حالا به عنوان یکی از شهدای نامی شناخته می‌شود، جوانی که از قلیان و خالکوبی گذشت و به آزادگی و شهادت رسید.

شهید قربانخانی ۲۱ دی ماه سال ۱۳۹۴ در «خان طومان» سوریه به شهادت رسید، پیکرش که حدود سه سال و نیم مفقودالاثر بود، به تازگی توسط گروه‌های تفحص شهدا در خان‌طومان کشف و به وسیله آزمایش DNA شناسایی شد.

این شهید با تشییع شورآفرین تهرانی‌ها به خاک سپرده شد. مدافع حرمی که اگرچه خیلی دیر، پیکرش به وطن بازگشت، اما خیلی زود در میان مردم به «حرّ مدافعان حرم» معروف شد.

«مجید بربری» در صداوسیمای کردستان تولید شده است و از عوامل آن می‌توان به طرح و ایده: مجاهد بنی‌عامریان، مشاور فیلمنامه: اسماعیل شریفیان، تحقیق و پژوهش: مهرداد یوسفی، تصویربردار: فردین باتمانی، دستیار تصویر: حسین چشمه کبودی، تدوین: سمیرا کمانگرپور، صدابردار: هادی ساعت محکم، صداگذار: والا میرانی و تصحیح رنگ و نور: مجید رئوفیان اشاره کرد.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن