پایان فیلم‌برداری مستند سعید مظفری

پایان فیلم‌برداری مستند سعید مظفری

پایان فیلم‌برداری مستند سعید مظفری

کارگردان مجموعه مستند‌های پیشکسوتان دوبله ایران از پایان فیلم‌برداری مستند سعید مظفری خبر داد.

ابوالفضل توکلی در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا گفت: در ادامه تولید مستندهای پرتره پیشکسوتان دوبله ایران در شبکه مستند سیما، فیلم‌برداری یازدهمین قسمت از این مجموعه که به زندگی و آثار استاد سعید مظفری اختصاص دارد، به‌تازگی به پایان رسید.

وی با اعلام این خبر افزود: فیلم‌برداری مستند مظفری از آذرماه سال گذشته آغاز شد. در بین یازده‌قسمتی که تاکنون در این مجموعه تولیدشده، این فیلم بیشترین زمان فیلم‌برداری را به خود اختصاص داده است. کار تدوین این مستند که هنوز برای آن عنوانی هم انتخاب‌نشده، بلافاصله پس از پایان فیلم‌برداری آغازشده است.

کارگردان مجموعه مستند‌های پیشکسوتان دوبله ایران بیان کرد: در این فیلم هم مانند قسمت‌های قبلی، پیشکسوتان هنر دوبله درباره ویژگی‌های حرفه‌ای و اخلاقی این صداپیشه پیشکسوت صحبت کرده‌اند.

وی درباره روند تولید این مجموعه عنوان کرد: در این مجموعه، تلاش ما بر این مبنا قرار داشته است که همه دوبلورهای نسل اول که در قید حیات هستند را پوشش بدهیم. در هر فیلم بعد از هماهنگی با شبکه مستند و صحبت با این پیشکسوتان اگر شرایط و وقت آن‌ها مهیا باشد، کار کلید می‌خورد.

توکلی با اشاره به حمایت‌های سلیم غفوری مدیر شبکه مستند از تولید این مجموعه گفت: آقای غفوری همراهی و همکاری بسیار خوبی در این زمینه داشتند. حسن اعتمادی که ایشان به من داشتند باعث شده تا با تمرکز بیشتری کارکنم و نتیجه آن تولید یازده قسمت از مستند پرتره پیشکسوتان دوبله ایران است.

این مستندساز درباره این‌که آیا زندگی هنرمندان دوبله می‌تواند محور یک فیلم بلند سینمایی یا سریال هم قرار بگیرد، گفت: درباره سریال نظری ندارم،اما تولید یک فیلم داستانی بستگی به فرازوفرودهای زندگی آن هنرمند دارد. بااین‌حال به نظرم با توجه به جذابیت عنصر صدا، زندگی و کار حداقل دو یا سه نفر از هنرمندانی که سوژه این مستندها قرارگرفته‌اند می‌تواند سوژه خوبی برای یک فیلم سینمایی باشد. هرچند من به خاطر تمرکزی که روی ساخت مستند و به‌ویژه این پروژه داشته‌ام تاکنون برای ساخت چنین فیلمی وسوسه نشده‌ام.

آخرین مستند از مجموعه مستندهای پیشکسوتان دوبله ایران با عنوان «صدای ماه» به مهوش افشاری اختصاص داشت. این فیلم با حمایت شبکه مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی تولید و در ۱۰ اردیبهشت‌ماه امسال طی مراسمی رونمایی شد.

 

نظر دادن