«خورشید همچنان می‌تابد» در شبکه مستند

روایت مهاجر افغانستانی که کارآفرین موفق شد «خورشید همچنان می‌تابد» در شبکه مستند

«خورشید همچنان می‌تابد» در شبکه مستند

«خورشید همچنان می‌تابد» روایتی از زندگی زهرا امیری دختر جوان افغانستانی است که از تلاش برای تحقق آرزوهای کوچک و بزرگش خسته نمی‌شود و از تمام مشکلاتش سربلند بیرون آمده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، تهیه‌کننده «یک چکه ماه» درباره قسمت جدید این مجموعه مستند اجتماعی گفت: زهرا امیری دختر جوانی افغانستانی است که در خانواده‌ای زحمتکش در ایران متولد می‌شود، او سال‌ها با بیماری نارسایی کلیه مبارزه می‌کند و عاقبت موفق به پیوند کلیه می‌شود اما پس از پیوند متوجه می‌شود که قدرت بینایی خود را ازدست‌داده است.

نازنین پیرکاری افزود: زهرا پس از سپری کردن یک دوره افسردگی تصمیم می‌گیرد بر محدودیت‌هایش غلبه کند وزندگی تازه‌ای را بسازد، او بافندگی و کامپیوتر را می‌آموزد و حالا نه‌فقط هزینه‌های خانواده را تأمین می‌کند بلکه یک کارآفرین موفق شده است که به دیگران هم برای کسب روزی حلال کمک می‌کند.

وی درباره اینکه چرا این سوژه را انتخاب کرده است، هم گفت: زهرا دختر قوی و توانمندی است که با غلبه بر محدودیت‌ها به جامعه برگشته وزندگی تازه‌ای را آغاز کرده، او برخلاف خیلی‌ها برای تحقق آرزوهای کوچک و بزرگش تلاش می‌کند و هرگز دست از امیدواری نکشیده است.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن