اعلام آثار منتخب تا ۲۸ خرداد ۶۰۰ اثر در دبیرخانه جشنواره تلویزیونی مستند

۶۰۰ اثر در دبیرخانه جشنواره تلویزیونی مستند

مهدی میرتیموری دبیر جشنواره تلویزیونی مستند آخرین جزئیات از برگزاری این جشنواره را اعلام کرد و گفت تا ۲۸ خرداد مستندهای انتخاب شده برای حضور در جشنواره و پخش در باکس تلویزیونی اعلام می‌شود.

مهدی میرتیموری دبیر جشنواره تلویزیونی مستند در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، درباره آخرین جزئیات برگزاری این جشنواره گفت: اکنون در حال بررسی و انتخاب آثار هستیم و تلاش می‌کنیم تا 28 خرداد ماه آثار انتخاب شده برای حضور در جشنواره و پخش در شبکه مستند را اعلام کنیم.

وی آمار آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره را ارائه کرد و گفت: در سایت جشنواره، 619 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد، 520 اثر به دست‌مان رسیده است. علاوه بر این، آثار دیگری نیز وجود دارد که از طریق ارگان‌هایی نظیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، شبکه مستند و ... به دست‌مان رسیده است. بر همین اساس، به صورت کلی باید بگویم که بیش از 600 فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره رسیده است. از بین این آثار، 60 تا 70 مستند برای حضور در بخش مسابقه‌ای جشنواره و پخش در باکس تلویزیونی انتخاب خواهد شد.

دبیر جشنواره تلویزیونی مستند از رشد 100 درصدی آثار ارسالی نسبت به دوره قبل خبر داد و گفت: باید بگویم که تعداد آثار ارسال شده به این دوره از جشنواره تلویزیونی مستند نسبت به دوره گذشته 2 برابر شده است و شاهد رشد 100 درصدی هستیم. علاوه بر این، آثار ارسالی از اقصی نقاط کشورمان است و شاهد پراکندگی بسیار خوبی در این زمینه هستیم. باید بگویم که 80 درصد آثاری که به دستمان رسیده است، تاکنون در تلویزیون پخش نشده است. از همین منظر به نظر می‌رسد که سیاست اصلی این جشنواره مبنی بر توزیع عادلانه رسانه‌ای برای اکران مستند در تلویزیون در حال شکل‌گیری است.

او در مورد مستندهای با موضوع سیل گفت: مستندهایی با موضوع سیل به دبیرخانه جشنواره رسیده است که در حال بررسی آن هستیم. قطعا در اختتامیه این دوره از جشنواره، برنامه ویژه‌‌ای برای توجه به این موضوع داریم.

میرتیموری در مورد جشنواره تلویزیونی عکس که بخش دیگری از این جشنواره است، گفت: سامانه ارسال عکس هنوز باز است و مخاطبان می‌توانند آثار خود را به صورت تک عکس و مجموعه عکس ارسال نمایند. این بخش از جشنواره، تمدید نیز خواهد شد که با معرفی هیئت داوران، زمان تمدید آن اعلام می‌شود.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن