تهیه‌کننده "سینما صنعت": مستندسازان می توانند به رونق تولید کمک کنند

مستندسازان می توانند به رونق تولید کمک کنند

تهیه‌کننده برنامه "سینما صنعت" با بیان اینکه  مستندسازان میتوانند به رونق تولید کمک کنند، می‌گوید قصد دارند سری دوم این مجموعه مستند را باهدف معرفی صنایع غیرنفتی، مهم و استراتژیک ایران تولید کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، «سینما صنعت» با طراحی و تهیه‌کنندگی علی خسروی مجموعه است که به تازگی از شبکه مستند پخش شد.

این مجموعه کوشید با پخش و بررسی مستندهایی با موضوع فناوری و صنعتی در قاب شبکه مستند صنایع مهم و استراتژیک ایران را معرفی کند و قسمت پایانی آن امشب (سه‌شنبه، 16 مهر) با پخش مستند تماشایی «نبرد امواج» روی آنتن می‌رود.

علی خسروی درباره این مجموعه مستند گفت: «سینما صنعت» با نگاهی مستقل و باهدف  معرفی صنایع مهم و استراتژیک ایران که کم هم نیستند، تولید شد و تلاشمان این بود که از در آن از تجربه صنعتگران و کارآفرینان مهم و موفق بهره بگیریم،  واقعیت این است که در کشور ما بیش از 10 صنعت مهم  و اثرگذار وجود دارد که می‌توان با پرداختن به آن‌ها تکیه‌بر نفت سیاه را به حداقل برسانیم.

وی افزود: «سینما صنعت» برنامه‌ای نو و تجربه نشده در حوزه سیماست و آمد تا از مزیت‌های اقتصادی، صنعتی و غیرنفتی ایران سخن بگوید، ما در این برنامه از مستندهایی که در حوزه صنعت تولید شدند و تلاش مستندسازانی که استقلال ایران دغدغه آن‌هاست، رونمایی کردیم. 

خسروی ادامه داد: در تدارک ساخت فصل دوم این مجموعه هستیم  و که با فرمی جدید تولید خواهد شد که به نظرم در شرایط کنونی کشور لازم است که به این موضوع پرداخته شود.

 این تهیه‌کننده درباره قسمت پایانی این مستند فصل از «سینما مستند»هم گفت: امشب مستند « نبرد امواج» ساخته وحید فرجی 

فارغ‌التحصیل کارشناسی عکاسی در پخش و بررسی می‌شود، این مستند به یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنایع دفاعی کشور که پدافند هوایی است، می‌پردازد و می‌کوشد مسیر سخت دستیابی ایران به صنعت پدافند هوایی خصوصاً رادار نظامی را به تصویر بکشد.

مجموعه مستند «سینما صنعت» با مشارکت و حمایت خانه مستند ، جهاد دانشگاهی هنر و شبکه مستند به پخش و بررسی آثار منتخب صنعتی و فناوری و گفت‌و‌گو با کارگردان آثار پرداخت.

قسمت پایانی این مجموع امشب ساعت 19:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد.

کلمات کلیدی:

نظر دادن