اعضای اتحادیه جوانان ترکیه در صداوسیما "عقاب های گونی به سر" به شبکه مستند رسیدند

"عقاب های گونی به سر" به شبکه مستند رسیدند

مستند «عقاب‌های گونی‌به‌سر» در جدیدترین قسمت برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» پخش و بررسی خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «عقاب‌های‌ گونی‌به‌سر» به کارگردانی محسن اردستانی رستمی از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش مستند، یعقوب اصلان یکی از اعضای «TGB» (اتحادیه جوانان ترکیه) و محسن ارستانی رستمی کارگردان این فیلم مستند مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی فعالیت‌های خودجوش اتحادیه جوانان ترکیه می‌پردازند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «عقاب‌های گونی‌به‌سر»، روایتی صریح و بی‌پرده از تشکیل یک گروه خودجوش در ترکیه است که با اقداماتی عجیب و غریب به مقابله با سربازان آمریکایی می‌پردازند. این فیلم مستند بیانگر فعالیت گروهی از جوانان ترکیه است که در مقابل تجاوز، استبداد و زیاده‌خواهی ارتش آمریکا گروهی ضدآمریکایی به‌نام ت گ پ (اتحاد جوانان ترکیه) را تشکیل دادند. مهم‌ترین فعالیت گروه «ت گ ب» حفظ وطن است که از سال 2006 با کشیدن گونی به سر سربازان آمریکایی آغاز شد. این حرکت به دنبال اقدام آمریکا در سال 2003 و تحقیر سربازان ترکیه در سلیمانیه عراق از سمت جوانان متحد ترکیه انجام گرفت.

این مستند که به کارگردانی محسن اردستانی رستمی و تهیه‌کنندگی مهدی جمالیان تولید شده است پس از پخش اینترنتی برای اولین بار از شبکه مستند و برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» اکران خواهد شد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه 14 آبان‌ ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 15 آبان ساعت 9 و جمعه 17 آبان ساعت 13:30 است.

 

کلمات کلیدی:

نظر دادن