«ردپای نان» در شبکه مستند / «كودكان فرشته‌اند» به جشنواره تلویزیونی مستند می‌آید

«ردپای نان» در شبکه مستند / «كودكان فرشته‌اند» به جشنواره تلویزیونی مستند می‌آید

مستندهای «ردپای نان» و«كودكان فرشته‌اند» دوشنبه 23 مرداد ساعت 19 در قالب برنامه «جشنواره تلویزیونی مستند» از شبکه مستند پخش می شوند.
به گزارش روابط عمومی جشنواره تلویزیونی مستند، مستند «رد پای نان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی یزدان کیانی داستان عجيب و جالب زندگي پيرمردي دلسوز و فداكاری را به تصویر می کشد که دغدغه اش تأمين غذا براي حيوانات وحشی در فصل سرماست.
کیانی گفت: این مستند با پیرمرد منحصربه فردی همراه می شود که عواطف انسانی بالایی دارد، کار اصلی او در فصل زمستان این است که با كمك همسرش براي حيوانات نان تهیه می‌کند و در شرايط سخت برف و سرماي منطقه براي حيوانات وحشي آذوقه می برد.
وی افزود: این پیرمرد را در یکی از گزارش های خبری تلویزیون دیدم و تصمیم گرفتم از زندگی عجیب و انسانی‌اش فیلم بسازم؛ «رد پای نان» را به سفارش شبکه استانی شهرکرد (شبکه جهانبین) ساختم و خوشبختانه توانست نامزد دریافت بهترین مستند از جشنواره خارجی مانند بوسنی و هرزگوین و جشنواره صربستان شود.
مستند«كودكان فرشته‌اند» به تهیه کنندگی و کارگردانی حسين عليجان نژاد نیز روايتي از يك خانواده خاص است كه تصميم می‌گیرند همراه با كودكان مبتلا به سرطان به مشهد مقدس سفر کنند..
برنامه «جشنواره تلویزیونی مستند» دوشنبه 23 مرداد ساعت 19 از شبکه مستند پخش و ساعت 24 و 11:30 روز آینده بازپخش می شود.
فصل دوم جشنواره تلویزیونی مستند از 17 تیر در شبکه مستند آغازشده و طی آن ۴۲ اثر در سه بخش فیلم‌های بلند، نیمه بلند و کوتاه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
داوری بخش مردمی این جشنواره از طریق سایت festmostanad.ir، ربات تلگرامfestmostanadbot@ و سامانه پیامکی جشنواره به شماره ۳۰۰۰۰۸۱ انجام می‌شود و بینندگان تا ۴۸ ساعت پس از پخش اثر مهلت‌دارند، به مستند رأی بدهند.

کلمات کلیدی:

نظر دادن

نظر

 • مهشاد
  مهشاد

  مستند کودکان فرشته اند بسیار عالی بود
  ممنون از شما برای نمایشش
  خداوند همه این افراد را حفظ و مریض ها را شفا دهد

  سلام، آمین